Kule ortopedyczne – przy jakich urazach są wykorzystywane?

Kule ortopedyczne – przy jakich urazach są wykorzystywane?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kule ortopedyczne służą do wspomagania ciała podczas kontuzji. Mogą być stosowane w wielu sytuacjach, w tym przy urazach stawu skokowego, kolana i biodra.

Kule ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i wsparcie. Mają szerszą podstawę niż standardowe kule, co ułatwia korzystanie z nich osobom z zapaleniem stawów lub innymi schorzeniami utrudniającymi utrzymanie równowagi lub chodzenie.

Posiadają również amortyzatory w górnej części każdej kuli, które pomagają chronić okolice pach przed odleżynami i podrażnieniami.

Zapalenie stawów 

Chrząstka w stawach może z czasem ulec zużyciu, powodując ból i obrzęk. Kule ortopedyczne mogą pomóc osobom z zapaleniem stawów w utrzymaniu mobilności i zachowaniu niezależności.

Złamane kości 

Jeśli złamałeś lub złamałaś kość, kule ortopedyczne pomogą Ci utrzymać ciężar ciała na uszkodzonej kończynie podczas gojenia.

Zerwanie ścięgna Achillesa 

Dolegliwość ta występuje, gdy ścięgna łączące mięśnie z piętą ulegają rozciągnięciu lub naderwaniu w wyniku nadużycia lub urazu. Kule ortopedyczne mogą pomóc w zapobieganiu dalszym urazom i wspomaganiu gojenia.

Skręcenia i naciągnięcia 

Skręcenia występują w przypadku naciągnięcia lub rozerwania więzadeł; naciągnięcia występują w przypadku nadmiernego naciągnięcia i uszkodzenia mięśni. Oba rodzaje urazów mogą być leczone przy pomocy kul ortopedycznych aż do całkowitego wyleczenia.

Jeśli szukasz takiego sprzętu, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.wsrmila.pl/sprzet/kule-ortopedyczne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciążowe pamiątki, które pomogą zapamiętać ten piękny okres
Ciążowe pamiątki, które pomogą zapamiętać ten piękny okres
Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Miesiące poprzedzające pojawienie się na świecie noworodka obfitują bowiem w liczne zmiany […]
Ostatnie wpisy