Jak chronić się przed wirusami i bakteriami?

Jak chronić się przed wirusami i bakteriami?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach higiena osobista i zabezpieczanie się przed krążącymi wokół bakteriami i wirusami to rzeczy, które są niezwykle istotne. W trosce o zdrowie własne i bliskich dobrze jest zawsze posiadać w domu odpowiednie środki dezynfekcyjne.

Jakie środki do ochrony przed zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi?

Najprostszą drogą do skutecznego zabezpieczenia się jest stosowanie w domu sprawdzonych środków do dezynfekcji osobistej oraz wnętrzarskiej. Możemy tu wymienić mydło antybakteryjne, płyn odkażający czy żele tworzone na zasadzie dodawanych do nich współczynników dezynfekcyjnych. Osobno dbamy tu o mycie rąk, twarzy i ciała, przy czym najczęściej w ciągu dnia należy myć ręce (średni czas to minimum 30 sekund mycia z wykorzystanie mydeł antybakteryjnych).

Profesjonalne płyny i mydła antybakteryjne i przeciwwirusowe można dostać w sklepach stacjonarnych i internetowych np. na https://neness.pl/plyny-przeciwwirusowe-antybakteryjne. Dodatkowo dobrze jest się również wyposażyć w preparaty czyszczące powierzchnie płaskie w domach np. klamki od drzwi, blaty kuchenne czy brzegi lodówki. Bakterie są często przenoszone na te powierzchnie już na etapie wypakowywania zakupów oraz otwierania opakowań, w których znajduje się mięso czy warzywa, dlatego poza higieną osobistą i myciem rąk należy pamiętać właśnie o regularnym czyszczeniu tych powierzchni. Połączenie troski o odkażanie własnego ciała i czyszczenie mebli, przy których przygotowuje się posiłki jest najlepszą, sprawdzoną metodą ochrony przed zarazkami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w nowocześnie zaaranżowanym mieszkaniu?
Czego nie może zabraknąć w nowocześnie zaaranżowanym mieszkaniu?
Dekoracje w mieszkaniu są koniecznym uzupełnieniem każdego wnętrza. To właśnie dodatki dopełniają aranżację i decydują o jej ostatecznym charakterze. Wśród […]
Ostatnie wpisy