Jak w prosty sposób zadbać o zapas czystej, filtrowanej wody?

Picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, wiele osób o tym zapomina, podczas gdy dorosły człowiek powinien codziennie wypijać co najmniej półtora litra czystej wody. Jednym z problemów, które za tym idą, są koszty; butelka wody nie kosztuje co prawda wiele, lecz kupując jedną taką butelkę dziennie, wydamy kilkadziesiąt złotych na miesiąc. Na kupowaniu przez nas wody w butelkach cierpi również środowisko naturalne, ponieważ każda plastikowa butelka to kolejny długo rozkładający się odpad, który jeśli nie zostanie poddany procesowi recyklingu, to pozostanie w ekosystemie na długie lata.

Z pomocą w przypadku obu tych problemów przychodzą filtry do wody, takie jak filtr Brita Maxtra. Są to urządzenia, które oczyszczają wodę z kranu z nadmiaru jonów oraz innych niepożądanych substancji niekorzystnie wpływających na jej jakość i smak. Dzięki temu woda butelkowana staje się zbyteczna.

Zalety filtrów

Kiedy nabędziemy filtr do wody, wystarczy umieścić go w specjalnym dzbanku i nalać wody z kranu. To wszystko – filtr sam oczyści naszą wodę i nada jej przyjemny smak. Należy go tylko co jakiś czas – najczęściej co kilka tygodni – wymieniać, by zachował swoją skuteczność. Filtry na szczęście nie są zbyt drogie i można je kupić w praktycznie każdym sklepie elektronicznym oraz z artykułami domowymi. Zaopatrzyć się można na przykład w filtry do dzbanków Aquamelior, które są szczególnie trwałe i znakomicie poradzą sobie z uzdatnianiem naszej wody kranowej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwadzieścia =