Jak poprawnie dezynfekować ręce?

Jak poprawnie dezynfekować ręce?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie rąk jest najważniejszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się zarazków i chorób. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund lub użycie środka do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, jeśli nie masz dostępu do mydła i wody.

Środki odkażające do rąk a mycie rąk

Mycie rąk jest najlepszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób, ale nie zawsze jest to wygodne lub możliwe. Dlatego właśnie stworzono środki do dezynfekcji rąk, które znajdziesz na stronie https://dezynfekcja.pl/. Są one szybkim i łatwym sposobem na zabicie zarazków na rękach, ale nie powinny zastępować mycia rąk – zwłaszcza w przypadku niektórych powszechnych infekcji, takich jak przeziębienie, grypa i choroby przenoszone przez żywność.

Większość ludzi myje ręce w łazience, ale nie zawsze jest to możliwe, gdy jesteś w domu lub poza nim. Środki odkażające do rąk są wygodne, ponieważ można ich używać wszędzie i nie wymagają użycia wody ani mydła. Jednak produkty te nie zastępują starego, dobrego mycia rąk wodą z mydłem: Są one skuteczne wobec niektórych rodzajów zarazków tylko przez krótki czas.
Płyn do mycia rąk zabija bakterie, ale nie wirusy i grzyby, takie jak przeziębienie czy grzybica stóp. Jeśli więc używasz środka do dezynfekcji rąk przed dotknięciem twarzy lub jedzeniem, możesz w rzeczywistości przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, przenosząc zarazki z rąk na inne powierzchnie, które później nie będą odpowiednio wyczyszczone (np. klamki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Największe zalety magazynowych regałów metalowych
Największe zalety magazynowych regałów metalowych
Regały magazynowe muszą być dobrze dopasowane do warunków panujących w magazynie oraz do obciążeń, którym będą poddawane. W związku z […]
Ostatnie wpisy