Jakie kwestie wziąć pod uwagę wyboru trenera personalnego?

Jakie kwestie wziąć pod uwagę wyboru trenera personalnego?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej aktywnych ruchowo osób decyduje się na ćwiczenie pod okiem trenera personalnego. Dotyczy to zarówno początkujących bywalców siłowni lub sal fitness, jak i jednostek zaawansowanych treningowo (np. zawodowych sportowców). Zadaniem wspomnianego trenera jest przede wszystkim indywidualne dostosowanie ćwiczeń oraz codziennej diety do wymogów konkretnego organizmu. Poza tym odpowiada on za czuwanie nad prawidłową techniką wykonywanych zadań i stałe monitorowanie postępów na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów. 

Pierwsze wrażenie odgrywa istotną rolę

Przy wyborze trenera personalnego warto najpierw zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd. Zadbane i umięśnione ciało fachowca świadczy bowiem o wdrażaniu przez niego we własne życie głoszonych zasad i przykładaniu się do pracy. Duże znaczenie ma ponadto wiedza teoretyczna na temat samych ćwiczeń i reguł zdrowego odżywiania, poparta uczestnictwem w profesjonalnych kursach i szkoleniach (wystarczy poprosić o okazanie stosownych dyplomów i certyfikatów). Wiele osób zastanawia się również, ile kosztować może pomoc trenera personalnego. Zależy to w ogromnej mierze od jego doświadczenia, posiadanych szkoleń, zakresu oferowanych usług oraz formy prowadzonych zajęć (indywidualne bądź grupowe). Za godzinę treningu bierze on średnio 100-150 złotych, choć trzeba podkreślić, że w małych miasteczkach ceny rozpoczynają się już od 50 złotych. Dodajmy, że trener powinien od pierwszego kontaktu wzbudzać w nas zaufanie, czyli charakteryzować się empatią, komunikatywnością oraz miłym usposobieniem. Jeśli dysponuje stroną internetową, wówczas zaleca się jej dokładne przejrzenie pod kątem stosowanych metod treningowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o baterię w laptopie?
Jak dbać o baterię w laptopie?
Laptopy są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników i w dużej mierze wyparły już z rynku komputery stacjonarne. Wynika to oczywiście […]
Ostatnie wpisy