Jakie mydło wybrać do codziennego stosowania?

Jakie mydło wybrać do codziennego stosowania?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna higiena to podstawa zdrowego stylu życia. Nic nam nie da zdrowe odżywianie i połykanie każdego dnia dużej ilości suplementów diety, jeśli przy okazji nie będziemy dbali o higienę. Dlatego warto nie tylko regularnie myć ręce i całe ciało, ale również zwracać uwagę na to czym się myjemy. Odpowiednio dobrane mydło powinno stanowić jeden z najważniejszych elementów naszej kosmetyczki. 

Dobre mydło, czyli jakie?

Często w naszej łazience można znaleźć mydło, kupione przypadkiem w jednej z drogerii. Nie wszyscy zwracają uwagę, jakie mydła stosują, co więcej, często równocześnie bardzo sobie szkodzą. Zwykłe mydła ze sklepu niejednokrotnie wysuszają naszą skórę, zaburzają jej ph i są przyczyną wielu problemów. Skóra regularnie myte zwykłym mydłem jest bardziej podatna na podrażnienia, a w skrajnych przypadkach łuszczy się i pęka. Dlatego kupując mydło, warto zwrócić uwagę na jego skład i zastosowanie. Dobre mydła są wykonane z wysokiej jakości składników. Znajdziemy w nich oleje roślinne, które wzbogacają ich działanie, równocześnie nawilżając naszą skórę.

Do mydeł często dodaje się olej kokosowy, arganowy lub laurowy. Mydła aleppo zawierają dużą ilość tego ostatniego. Dzięki zastosowaniu przy ich produkcji oleju laurowego są one wprost stworzone do codziennej pielęgnacji naszej skóry. Dodatkowo wykorzystanie oleju laurowego sprawia, że regularne stosowanie tych mydeł, sprzyja regeneracji skóry. Te ręcznie robione mydła, pochodzące z Syrii idealnie zastępują klasyczne mydło z naszej łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto posiadać własny samochód?
Dlaczego warto posiadać własny samochód?
Posiadanie samochodu to duża odpowiedzialność. Oprócz początkowego kosztu pojazdu, trzeba również wziąć pod uwagę koszty utrzymania i ubezpieczenia. Dlatego tak […]
Ostatnie wpisy