Czym charakteryzują się rowery gravelowe?

Czym charakteryzują się rowery gravelowe?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rowery gravelowe to świetna opcja dla każdego, kto lubi jeździć na rowerze po szutrowych drogach i szlakach. Świetnie nadają się również do dojazdów do pracy lub szkoły, a nawet do poruszania się po mieście.

Rowery gravelowe mają wiele takich samych cech jak inne rowery szosowe, ale z pewnymi subtelnymi różnicami, które sprawiają, że są bardziej wytrzymałe i lepiej nadają się do jazdy w terenie. Bogaty wybór rowerów gravelowych znajduje się m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://studiosport.info/kategoria-produktu/rowery-gravel/.

Oto główne cechy, które znajdziesz w rowerze gravelowym:

Szeroki zakres opcji przełożeń

Większość jest wyposażona w co najmniej jedną dużą zębatkę na tylnym kole i jedną małą zębatkę z przodu. Dzięki temu można łatwo pokonywać wzniesienia, a jednocześnie szybko z nich zjeżdżać.

Hamulce tarczowe

Hamulce tarczowe zapewniają większą siłę hamowania niż hamulce obręczowe, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z mokrymi lub błotnistymi warunkami. Mogą być również używane z szerszymi oponami, które zapewniają lepszą trakcję w luźnym terenie.

Grubsze opony

Zazwyczaj 700x35mm lub większe opony, które zapewniają doskonałą trakcję na miękkich powierzchniach, takich jak piasek, błoto i śnieg, ale nadal gładko toczą się po twardych powierzchniach, takich jak asfalt i betonowe ulice lub chodniki. Umożliwiają również stosowanie niższego ciśnienia, co zwiększa komfort jazdy po nierównym terenie.

Szerokość opony i wzór bieżnika

Szerokość opon wynosi od 19 mm do 28 mm, przy czym najczęściej spotykana jest szerokość 23 mm. Szerokość opony wpływa na jej opór toczenia, czyli ilość energii potrzebnej do poruszania się z daną prędkością. Szersza opona ma mniejszy opór toczenia niż węższa z tego samego materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wchodzi w skład projektu aranżacji wnętrz?
Co wchodzi w skład projektu aranżacji wnętrz?
Całe mieszkanie można urządzić w atrakcyjnym stylu i dopasować do potrzeb domowników konkretne warianty funkcjonalności. Takie udane metamorfozy wnętrz są […]
Ostatnie wpisy