Jak urządzić małe wnętrze?

Jak urządzić małe wnętrze?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe mieszkanie ze względu na swoją niewielką powierzchnię jest trudne do aranżacji. Trzeba bowiem maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zaplanować ją w taki sposób, aby była jednocześnie praktyczna oraz modna. Jeśli więc jesteśmy na etapie urządzania małego mieszkania warto dowiedzieć się, jaki błędów nie popełniać.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania małego mieszkania?

W przypadku niewielkich powierzchni zdecydowanie lepiej zdecydować się na jasne kolory, które optycznie je powiększą. Ciemne kolory mogą bowiem przytłoczyć małe mieszkanie i sprawić, że będzie się ono wydawało jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. W takich wnętrzach lepiej także zrezygnować z zbyt dużej ilości wzorów oraz faktur i postawić na nowoczesny minimalizm, który można nieco przełamać go niebanalnymi akcentami, takimi jak oryginalna kanapa lub fotel. Małe mieszkanie musi być także dobrze oświetlone. Oprócz głównego źródła światła warto zdecydować się także na dodatkowe oświetlenie w postaci lamp podłogowych oraz stołowych. Aby optycznie powiększyć przestrzeń warto także zdecydować się na jednolitą podłogę w całym mieszkaniu. Łączenie kilku materiałów w odmiennych kolorach sprawia, że mieszkanie wydaje się zdecydowanie mniejsze. Samodzielne projektowanie wnętrz może okazać się bardzo trudnym i pracochłonnym zadaniem. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalne usługi oferowane przez firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Jedną z nich jest Architeka, która specjalizuje się w tworzeniu unikalnych projektów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancko i wygodnie – jak ubrać się na spotkanie ze znajomymi?
Elegancko i wygodnie – jak ubrać się na spotkanie ze znajomymi?
Elegancja nie jedno ma imię. Inaczej jednak ubierzemy się na romantyczną kolację z mężem, a jeszcze inaczej na wizytę w […]
Ostatnie wpisy