Zdrowie psychiczne równie ważne co fizyczne – Psychoterapia

Zdrowie psychiczne równie ważne co fizyczne – Psychoterapia
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W społeczeństwie zdrowie fizyczne jest często postrzegane jako ważniejsze niż zdrowie psychiczne. To niestety duży błąd, którym łatwo narażamy się na „upadek”, którego się nie spodziewamy.

Nie należy lekceważyć samopoczucia

Mamy tendencję do myślenia, że jeśli nie jesteśmy sprawni fizycznie, nie będziemy w stanie zrobić rzeczy, które musimy zrobić. Z drugiej strony, jeśli nasz umysł nie jest w dobrej kondycji a konkretniej nasza psychika, afektuje to jeszcze dotkliwiej na naszej zdolności wykonawczej, niekiedy całkowicie uniemożliwiając zrobienie czegokolwiek.

Nie zawsze możemy wspomóc „dobrym słowem”

Ludziom cierpiącym na depresję lub lęk często mówi się, że powinni po prostu „otrząsnąć się z tego” lub „wziąć się za siebie”, aby poczuć się lepiej. Jednak takie podejście nie sprawdza się u wszystkich, a nawet może powodować długotrwałe problemy u niektórych osób, które chcące usilnie poprawić swój nastrój http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia/ , zaczną nieprawidłowo dawkować leki lub całkowicie przestaną je brać; skutki mogą być tragiczne.

Co możemy zyskać szukając pomocy w psychoterapii? Czy jest ona skuteczna i dla kogo?

Udowodniono, że psychoterapia jest skuteczną metodą leczenia problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja i zaburzenia lękowe. Może być również stosowana jako narzędzie do poprawy ogólnego samopoczucia poprzez pomoc w lepszym zrozumieniu siebie i wypracowaniu strategii skuteczniejszego radzenia sobie z codziennymi stresorami. Najważniejsze jest to, że jest ona dostosowana specjalnie do Twoich potrzeb, dzięki czemu nie czujesz, że jesteś atakowany zbyt wielką ilością negatywnych bodźców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przesyłka drogą kurierską – krok po kroku jak ona przebiega
Przesyłka drogą kurierską – krok po kroku jak ona przebiega
Polacy wysyłają coraz więcej przesyłek, pozytywnie wpływając na stan finansowy firm kurierskich. Choć często korzystamy z usług takich przedsiębiorstw jak […]
Ostatnie wpisy