Herbata rumiankowa – właściwości zdrowotne

Herbata rumiankowa – właściwości zdrowotne
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rumianek – a w szczególności jego kwiaty – to jedna z cenniejszych roślin w ziołolecznictwie, medycynie, kosmetologii i gastronomii. Zawiera w swoim składzie dużą ilość olejku eterycznego, witamin i minerałów, a także antyoksydantów (np. flawonoidów). Uznaje się, że regularne picie wysokiej jakości herbat rumiankowych w znacznym stopniu wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia. 

Dlaczego warto pić herbatę rumiankową?

Herbata rumiankowa wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, do pewnego stopnia przyczynia się więc do oczyszczenia organizmu z patogennych drobnoustrojów. Często sięga się po nią przy nadżerkach i stanach zapalnych w jamie ustnej. Dodatkowo poprawia trawienie oraz przepływ żółci w przewodach żółciowych, warto więc po nią sięgać po tłustych, ciężkostrawnych daniach. Rumianek wypity po posiłku przyspieszy jego trawienie, lecz nie spowoduje żadnych niestrawności. Jest rośliną wiatropędną, pomoże więc pozbyć się uciążliwych wzdęć i gazów. Ważne, aby herbata rumiankowa była wyprodukowana wyłącznie z wyselekcjonowanych kwiatów rosnących na ekologicznych terenach. Właśnie taki produkt można znaleźć m.in. na stronie internetowej: https://tureckiesmaki.pl/.

Na koniec warto wspomnieć, że już jedna filiżanka herbaty rumiankowej może złagodzić objawy bolesnego miesiączkowania lub PMS. Z kolei spożyta przed snem wyciszy, odpręży i uspokoi, pomagając pozbyć się stresu nagromadzonego w ciągu całego dnia. To jeden z lepszych, naturalnych sposobów na lepszy sen czy poprawę samopoczucia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupić działkę budowlaną: blisko miasta czy nieco dalej?
Gdzie kupić działkę budowlaną: blisko miasta czy nieco dalej?
Istnieją dwa główne rodzaje działek budowlanych: blisko miasta lub nieco dalej. Najlepiej jest wcześniej zdecydować, jakiego rodzaju działki szukamy – […]
Ostatnie wpisy