Jakie działanie mają produkty konopne?

Jakie działanie mają produkty konopne?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty konopne zyskują w ostatnim czasie ogromną popularność. Wszystko z powodu ich cennych właściwości. Dostępny jest zarówno olej konopny, kosmetyki na ich bazie, jak i produkty spożywcze. W związku z tym można je stosować wziewnie, doustnie, jak i zewnętrznie. Warto też się dowiedzieć jak działa ekstrakt z konopi siewnych?

Właściwości prozdrowotne i lecznicze konopi

Konopie siewne mają wpływ na wiele funkcji organizmu. Niektóre badania wskazują, że stymulują układ nerwowy, przyczyniając się do złagodzenia zaburzeń neurodegeneracyjnych i psychicznych. Stosowane są także w terapii przeciwnowotworowej, ponieważ hamują namnażanie się komórek rakowych, jak i niszczą je. Ponadto działają antyoksydacyjnie, czyli opóźniają procesy starzenia. Wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ciekawe są ich właściwości przeciwpsychotyczne, ponieważ badania sugerują, że zmniejszają napięcia nerwowe, obniżają poziom lęku, a także oczyszczają umysł.

Dowiedzione jest jednak ich działanie rozluźniające oraz ułatwiające zasypianie i wyciszenie przed snem. Produkty konopne działają także przeciwwymiotnie oraz pobudzają apetyt. Wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne- zabijają pleśń i grzyby. Co więcej, łagodzą i niwelują uciążliwe objawy alergii. Jednocześnie skutecznie pobudzają układ autoimmunologiczny, zwiększając naturalną odporność organizmu. Dowiedziono także ich korzystne działanie na różnego rodzaju schorzenia i problemy dermatologiczne. Przyspieszają one gojenie się ran, odmładzają naskórek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wchodzi w skład projektu aranżacji wnętrz?
Co wchodzi w skład projektu aranżacji wnętrz?
Całe mieszkanie można urządzić w atrakcyjnym stylu i dopasować do potrzeb domowników konkretne warianty funkcjonalności. Takie udane metamorfozy wnętrz są […]
Ostatnie wpisy