Zanim wypłyniesz: co zabrać ze sobą na rejs żaglówką?

Zanim wypłyniesz: co zabrać ze sobą na rejs żaglówką?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach niezwykle popularne w naszym kraju stało się odbywanie rekreacyjnych rejsów po jeziorach – zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Przed wypłynięciem na wodę warto zawsze zadbać o zabranie na żaglówkę wszelkich niezbędnych rzeczy i akcesoriów. Podstawą jest oczywiście ubranie idealnie dostosowane do warunków atmosferycznych. Z pewnością przyda nam się kurtka typu sztormiak, którą można bez problemu kupić m.in. na https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kurtki%2C-sztormiaki/451.

Nie zapomnijmy o dodatkowym osprzęcie

Oprócz wspomnianej we wstępie kurtki, pożądana odzież na żaglówkę to m.in. nieprzemakalne spodnie, bielizna termoaktywna, t-shirt z krótkim rękawem i szorty (w razie słonecznej pogody), specjalna kamizelka asekuracyjna, czapka z daszkiem (do ochrony głowy przed promieniowaniem UV), a także wygodne buty z podeszwą antypoślizgową. Jeśli warunki atmosferyczne wyjątkowo nie dopisują (deszcz, silny wiatr itp.), to dodatkowo zaleca się spakowanie do bagażu ciepłej czapki wełnianej, rękawiczek oraz długiego płaszcza przeciwdeszczowego.

Przed wyruszeniem w rejs koniecznie zaopatrzmy się też w zapas prowiantu żywieniowego i czystej wody, apteczkę z podstawowymi lekami, funkcjonalną latarkę czołową, mapę akwenu wodnego, urządzenie GPS, wiosło (gdyby przypadkiem doszło do uszkodzenia silnika), wylewajkę do opróżniania dna jednostki z wody oraz kabestan aluminiowy. Ten ostatni element znajdziemy w tym sklepie online: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kabestany/174.

Na pokładzie nie może również zabraknąć osprzętu w postaci:

– bloczków żeglarskich

– dodatkowego żagla i lin

– zestawu knag

– tratwy ratunkowej

– flary sygnalizacyjnej

– solidnej kotwicy jachtowej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wykształcenie jest niezbędne, aby pracować w aptece?
Jakie wykształcenie jest niezbędne, aby pracować w aptece?
Rynek farmaceutyczny intensywnie się rozwija. Nie tylko koncerny produkcyjne, laboratoria, ale także apteki mogą mieć problem z pozyskaniem wykwalifikowanego i […]
Ostatnie wpisy