Nauka poprzez zabawę – co ją umożliwi?

Nauka poprzez zabawę – co ją umożliwi?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawa jest nieodłącznym elementem życia wszystkich dzieci. Bardzo dobrze będzie zatroszczyć się o to, by ten beztroski czas zaprocentował w przyszłości malucha. Jak to zrobić? Wystarczy zadbać o to, by połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, by pociecha bawiąc się, także się uczyła. Wbrew pozorom nie jest to trudne! Musimy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które znacznie ułatwią cały ten proces.

Bawiąc się i ucząc

Zabawkę należy dopasować do wieku i możliwości malucha. Najmłodsi ucieszą się ze specjalnych mat interaktywnych, które zadziałają na wiele zmysłów. Na podobnej zasadzie działają też książeczki dźwiękowe. Dziecko przegląda kolejne strony, a na każdej z nich umieszczono specjalne przyciski. Ich naciśnięcie sprawia, że rozlegają się odgłosy, które na przykład imitują odgłosy wydawane przez zwierzęta o jakich opowiada umieszczona w książce historia.

Rozwijać wyobraźnię

U starszych dzieci sprawdzą się między innymi puzzle obrazy. To znakomita forma rozwijania kreatywności i wyobraźni, a zarazem ćwiczenia cierpliwości. To również świetny sposób na zacieśnienie więzi z rodzicami, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by puzzle układać w kilka osób! Warto podkreślić, że możesz uczyć swoje dziecko poprzez zabawę także bez wydawania pieniędzy na zabawki. Wystarczy, że samodzielnie przygotujesz prostą grę. Zawiąż maluchowi oczy i zachęć do próbowania rozmaitych przysmaków. Zadanie będzie polegało na odgadywaniu, co akurat dziecko zjadło i może posłużyć na przykład do zapamiętania nazw poszczególnych owoców lub warzyw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego dzieci powinny spożywać miód?
Dlaczego dzieci powinny spożywać miód?
Dieta odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Właściwe odżywianie ma bowiem wpływ na wiele procesów zachodzących w organizmie. Szczególnie dotyczy […]
Ostatnie wpisy