Jakie zabawki lubią koty?

Jakie zabawki lubią koty?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć przyjęło się, że koty domowe to zwierzęta, które uwielbiają spędzać całe dnie na wylegiwaniu się na słońcu, to nie wolno zapominać, że przede wszystkim są one niezwykle ciekawskie i energiczne Zupełnie jak ludzie mają swoje przyzwyczajenia i ulubione formy spędzania wolnego czasu, jednak nigdy nie zapominają o instynkcie prawdziwego łowcy. Czym najbardziej lubią się bawić, kiedy nikt nie patrzy?

Najciekawsze produkty przeznaczone dla kotów

Swojego pupila zdecydowanie warto zaopatrzyć w rozmaite zabawki, na które będzie mógł polować. Należą do nich piłeczki plastikowe lub takie, które wykonano z miękkiej i niekruszącej się pianki, maskotki wypełnione granulkami nasączonymi kocimiętką albo rybki z błyszczącymi i dźwięczącymi dodatkami. Kupując te ostatnie warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, czy dołączone do nich elementy ozdobne są dobrze zamocowane i nie będą stanowiły zagrożenia dla naszego zwierzaka.

Do ulubionych zabawek, a w zasadzie mebli dedykowanych pupilom, należą z pewnością domki dla kotów, pełniące rolę zarówno legowiska, jak i domowego placu zabaw. Modele zbudowane z kilku pięter skutecznie zachęcą każdego kociaka do aktywności fizycznej, a umieszczone na poszczególnych poziomach zabawki takie jak wędki, piłki zawieszone na sznurkach czy drapaki, dodatkowo umilą jego wolny czas.

Warto także zwrócić uwagę na różnego rodzaju karuzele oraz koła z umieszczonymi wewnątrz sztucznymi myszkami lub ptakami, które zmobilizują zwierzaka do polowania i w ten sposób przyczynią się do zwiększenia jego kondycji oraz spostrzegawczości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kalorii spalamy jeżdżąc na rowerze?
Ile kalorii spalamy jeżdżąc na rowerze?
Jazda rowerem do pracy, pokonywanie kilometrów na sprzęcie stacjonarnym, podróż wyczynowa po lesie, czy wycieczki za miasto z rodziną – […]
Ostatnie wpisy