Wózki transportowe – w jakich sytuacjach mogą się przydać?

Wózki transportowe – w jakich sytuacjach mogą się przydać?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek transportowy to nieskomplikowana konstrukcja obsługiwana ręcznie, która przydaje się zarówno w różnych dziedzinach przemysłu, jak i w warunkach domowych. Służy przede wszystkim do przewożenia towarów i rzeczy materialnych z miejsca na miejsce (na ograniczonym dystansie). Wyróżniamy modele platformowe, dwukołowe, taczkowe, schodowe, gospodarcze, pocztowe, a nawet przystosowane do transportowania beczek czy butli z gazem. Wyjątkowo wytrzymałe egzemplarze posiada w swoim asortymencie ta firma: https://agromech.com.pl/12-wozki-transportowe.

Oszczędność czasu oraz sił 

Wózki transportowe znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych i dużych centrach dystrybucyjnych, gdzie są wykorzystywane do nieustannego relokowania ładunków o ponadprzeciętnym ciężarze. Mowa tutaj choćby o pojedynczych towarach, paczkach z żywnością, sprzęcie AGD RTV, workach wypełnionych produktami sypkimi czy skrzyniach z rozmaitą zawartością. W tym przypadku używa się najczęściej wersji platformowych osadzonych na czterech solidnych kołach (pneumatycznych lub pełnych). W niewielkich sklepach osiedlowych i pomieszczeniach gospodarczych lepiej natomiast postawić na wózki dwukołowe, gdyż nie zajmują zbyt dużo miejsca i są bardzo poręczne, a jednocześnie pozwalają na bezproblemowe transportowanie ładunków o ograniczonej masie (maksymalnie do 200 kg). Z pewnością warto jeszcze wspomnieć o modelach bagażowych, stanowiących normę w hotelach, na dworcach i na lotniskach. Oprócz tego omawiane wózki mogą się przydać w przydomowych garażach (składane i półkowe), na działkach i w trakcie remontu albo budowy obiektu mieszkalnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Instalacja elektryczna w domu – o czym warto pamiętać?
Instalacja elektryczna w domu – o czym warto pamiętać?
Instalacja elektryczna jest jedną z najważniejszych czynności w domu. W przypadku źle wykonanej instalacji elektrycznej można napotkać wiele możliwych problemów […]
Ostatnie wpisy