Jak ubrać dziecko na plażę?

Jak ubrać dziecko na plażę?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie letnim  jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu jest opalanie się na plaży. Jeśli wybieramy się w to miejsce z małym dzieckiem, wówczas powinniśmy zapewnić mu zarówno optymalną ochronę przed słońcem, jak i wystarczająco dużą wygodę. Wybór konkretnego stroju zależy w bardzo dużej mierze od płci malucha, a także jego wieku. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie elementy garderoby warto postawić w szczególności.

Odpowiednie nakrycie głowy to priorytet

Decydując się na pójście na plażę wraz z maluchem, w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu na jego głowę nakrycia, które skutecznie zabezpieczy ją przed groźnym promieniowaniem ultrafioletowym oraz nadmiernym przegrzaniem. Znakomicie sprawdzają się tutaj delikatne chustki dla dzieci wykonane z przewiewnej bawełny. Oprócz tego godne polecenia są plecione kapelusze (słomiane), klasyczne czapki z daszkiem (tzw. bejsbolówki) i tekstylne czapeczki z niewielkim rondem. Oczywiście przydadzą się też okulary przeciwsłoneczne wyposażone w dobrej klasy soczewki z filtrem.

W przypadku chłopców strój powinien obejmować głównie elastyczne kąpielówki przylegające do ciała (alternatywą są szorty z wszytymi od wewnątrz siateczkowymi slipami), bawełniany t-shirt oraz porządne sandały. Z kolei dla dziewczynek wskazane jest dwuczęściowe bikini, ewentualnie jednoczęściowa sukieneczka gwarantująca maksymalną przewiewność. Wszystkie wymienione powyżej elementy ubiory charakteryzują się sporą wygodą, a jednocześnie praktycznością. Na koniec warto jeszcze przypomnieć o zabraniu ze sobą dobrego kremu przeciwsłonecznego do ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przedłużyć trwałość żywności?
Jak przedłużyć trwałość żywności?
Przeciętny człowiek marnuje minimum 100 kilogramów jedzenia w skali roku. Traci w ten sposób mnóstwo pieniędzy i jednocześnie przyczynia się […]
Ostatnie wpisy