Co wpływa na sukces imprezy firmowej?

Udana impreza firmowa jest jednym z kluczowych czynników wpływających na proces szybkiej integracji pracowników danej firmy, ponieważ w znaczący sposób definiuje relacje między nimi. Liczne badania dowodzą, że im lepsze jest tego typu wydarzenie, tym skuteczniej oddziałuje na efektywność pracy poszczególnych członków załogi i motywuje ich do podejmowania wyzwań na płaszczyźnie zawodowej. Warto podkreślić, że imprezy firmowe są uznawane za istotny element wielu szkoleń team building.

Gry integracyjne, eventy czy wyjazdy w plener – wybór należy do was

W organizacjach korporacyjnych królują obecnie różne trendy w zakresie firmowych imprez integracyjnych – począwszy od klasycznych eventów, przez spotkania okolicznościowe (np. z okazji świąt), a skończywszy na spontanicznych wyjazdach w góry, na tor kartingowy czy basen (zajęcia outdoorowe). Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te ostatnie, bo ich kluczowym elementem jest aktywność ruchowa albo umysłowa, pozwalająca na sprawdzenie swoich umiejętności w warunkach wymagających wyjścia z tzw. strefy komfortu.

Tego typu wydarzenia nie tylko umożliwiają miłe spędzenie czasu, ale również zacieśniają więzi w zespole, ułatwiają rozwiązywanie wszelkich konfliktów czy poprawiają komunikację. O sukcesie wyjazdu decydują pomysłowe i nie nudzące się gry scenariuszowe, intensywne szkolenia odbywające się w przerwach między kolejnymi aktywnościami, a ponadto atrakcje wieczorne, czyli np. tańce. Niezwykle istotnym warunkiem udanej imprezy firmowej jest też oferta cateringowa, która powinna być bogata, dobrze przemyślana i dopasowana do gustu uczestników.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 2 =