Jak dopasować środek transportu do rodzaju ładunku?

Jak dopasować środek transportu do rodzaju ładunku?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy dobór środka transportu do przewożonego ładunku może przysporzyć trudności. Nic dziwnego, skoro ładunkoznawstwo można nawet studiować w ramach specjalizacji na kierunkach logistycznych. O ile przy towarze małym, który można bezpiecznie zapakować na paletę, nie jest to wielki problem, o tyle przy transportach ponadgabarytowych zaczynają się już schody. Podobnie zresztą, jeśli mamy do przewiezienia towar wrażliwy (artykuły wymagające warunków chłodniczych, kruche, czy potencjalnie łatwopalne).

Zapoznaj się z przepisami

Poszukiwania odpowiedniego środka transportu musimy zacząć od zapoznania się z przepisami obowiązującymi w krajach tranzytu. Obejmują one często nie tylko maksymalne obciążenia naczep, dróg czy kontenerów. Często dotyczą też warunków, w jakich może być przewożony konkretny towar. Przy transporcie międzynarodowym musimy też pamiętać o zadbaniu o formalności celne. Jakiekolwiek drobne niedopatrzenia mogą skutkować dotkliwymi karami finansowymi.

Na co zwrócić uwagę?

Trzeba pamiętać, że oferta firmy transportowej to nie tylko przewóz drogowy, ale często także morski i lotniczy. Wybór właściwego zależy ponownie od parametrów technicznych konkretnego ładunku, a także tego, jak bardzo zależy nam na czasie.

Sama organizacja ponadgabarytowego transportu drogowego (nawet jeśli wybierzemy morski, musi on jakoś trafić do portu) jest również dość skomplikowanym procesem. Musimy zaopatrzyć się w zgodną z normami naczepę i wystąpić o właściwe pozwolenia do podmiotów zarządzających drogami, po których będziemy się poruszać.

Nawet jeśli mamy do przewiezienia towar nie przekraczający norm dopuszczalnej masy i wymiarów, musimy zapewnić mu bezpieczne i zgodne z prawem warunki w trakcie przewożenia. Jeśli czujemy się zagubieni, najlepiej zwrócić się do profesjonalnych przedsiębiorstw spedycyjnych i logistycznych. Z pewnością pomogą nam one dobrać środek transportu, dopełnić niezbędnych formalności i zorganizować sam przejazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie efekty może przynieść regularne uczęszczanie na treningi z elektrostymulacją mięśni?
Jakie efekty może przynieść regularne uczęszczanie na treningi z elektrostymulacją mięśni?
Piękne, smukłe i wymodelowane ciało to marzenie wielu kobiet, którego nie potrafią spełnić. Intensywny trening jest nie tylko bardzo męczący, […]
Ostatnie wpisy