Tłumacz przysięgły zdalnie – czy warto go zatrudnić?

Tłumacz przysięgły zdalnie – czy warto go zatrudnić?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często jesteśmy przekonani, że powierzenie wykonania tłumaczenia przysięgłego tłumaczowi freelancerowi jest bardziej ryzykowne, niż skorzystanie z usług biura tłumaczeń. Praktyka jednak dowodzi, że tego rodzaju stereotypy nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Czy więc warto podjąć współpracę z tłumaczem wykonującym tłumaczenia przysięgłe na zasadach freelancingu? I w czym takie rozwiązanie może okazać się bardziej korzystne, niż współpraca z biurem tłumaczeń?

Czy warto zatrudnić tłumacza przysięgłego działającego zdalnie?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w polskich realiach nadal jedynie niewielka część biur tłumaczeniowych spełnia kryteria zawarte w normie ISO 17100 dotyczącej usług tłumaczeniowych. Oznacza to, że korzystając z usług biur tłumaczeniowych bardzo często po prostu przepłacamy, wcale nie otrzymując w zamian produktu cechującego się naprawdę najwyższą jakością.

W porównaniu do usług biur tłumaczeniowych współpraca z tłumaczeniem wykonującym tłumaczenia przysięgłe samodzielnie jest znacznie bardziej korzystna finansowa. Po drugie, tłumacze działający samodzielnie to bardzo często osoby posiadające naprawdę znakomite kompetencje: nie współpracują oni z biurami tłumaczeń, ponieważ nie jest to im potrzebne.

Kolejna istotna kwestia to fakt, że zlecając tłumaczenie przysięgłe tłumaczowi działającemu samodzielnie możemy dokładnie i bezpośrednio sprawdzić kompetencje samego wykonawcy naszego zlecenia. Widzimy, jakie dany tłumacz posiada doświadczenie, jakimi referencjami może się pochwalić a także jakiego rodzaju tłumaczenia wykonywał do tej pory. W przypadku biura tłumaczeniowego najczęściej taka możliwość nie istnieje: klient po prostu przekazuje dokument, a biura oddaje go do przekładu jednemu ze swoich pracowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić osobie niedowidzącej większy komfort pracy?
Jak zapewnić osobie niedowidzącej większy komfort pracy?
Życie osób niedowidzących pełne jest poważnych ograniczeń, nie oznacza to jednak, że podjęcie przez nich pracy jest niemożliwe. Błyskawiczny rozwój […]
Ostatnie wpisy