Soczewki kontaktowe – co warto wiedzieć?

Soczewki kontaktowe – co warto wiedzieć?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe są doskonałym sposobem na poprawę wzroku, a nawet mogą pomóc Ci wyglądać najlepiej. Są one dostępne w różnych typach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby uzyskać poradę na temat tego, który typ jest dla Ciebie odpowiedni.

Na początku możesz czuć się nieco zdenerwowany noszeniem soczewek kontaktowych, ale jest to łatwe, gdy już się do nich przyzwyczaisz. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast nosić okulary, będziesz nosić soczewki kontaktowe na oczach!

Dla niektórych osób soczewki kontaktowe są wygodniejsze niż noszenie okularów przez cały dzień.

Zakładane na oko

Soczewki kontaktowe są zakładane bezpośrednio na oko i są utrzymywane w miejscu przez cienką warstwę zwaną płynem do soczewek. Film ten zapobiega przedostawaniu się tlenu do oka i pomaga utrzymać wilgoć w soczewce, dzięki czemu pozostaje ona zdrowa. Jeśli masz suche oczy, okulista może przepisać Ci krople do oczu przed założeniem lub zdjęciem kontaktów. Krople te pomagają smarować i chronić Twoje oczy podczas noszenia.

Różne materiały

Soczewki kontaktowe mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od tego, jaką funkcję mają spełniać. Miękkie soczewki kontaktowe wykonane są z plastikowych polimerów, które łatwo zginają się po założeniu na oko i mogą zmieniać kształt, aby ściśle przylegać do rogówki (przezroczystego okienka w przedniej części oka).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź witrynę internetową: https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym świadczy dopisek BIO przy produktach?
O czym świadczy dopisek BIO przy produktach?
Współcześnie panuje ogromna moda na zdrowy styl życia. Jednym z jej przejawów jest codzienne dbanie o jakość spożywanych produktów oraz […]
Ostatnie wpisy