Jak wybrać krawat do garnituru?

Jak wybrać krawat do garnituru?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego krawata do garnituru może być trudnym zadaniem. Jest tak wiele różnych wzorów i kolorów do wyboru i wydaje się, że za każdym razem, gdy kupujesz jeden, pojawia się nowy trend. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy wyborze krawata jest to, że powinien on uzupełniać garnitur, a nie z nim kolidować. Dobrą zasadą jest dopasowanie koloru garnituru do koloru koszuli (jeśli taką nosisz) lub poszetki.

Najważniejsze zasady przy wyborze krawata

Najważniejsza zasada to upewnić się, że jego długość i szerokość jest odpowiednia dla Twojej budowy. Jeśli jesteś wysoki i szczupły, poszukaj krawata typu skinny; jeśli jesteś niski i krępy, wybierz szeroki. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj krawata będzie najlepiej pasował do Twojego typu sylwetki, zapytaj kogoś, kogo styl ubierania podziwiasz lub wybierz się na zakupy z przyjacielem, który pomoże Ci wybrać idealny krawat.

Drugą najważniejszą zasadą jest upewnienie się, że krawat i garnitur są dobrze dopasowane kolorystycznie. Jak wspomniałem powyżej, oznacza to, że kolory powinny być podobne, ale nie identyczne. Jeśli na przykład chcesz założyć jasnoniebieski garnitur z pomarańczowym krawatem, dobierz do niego bardziej stonowany odcień pomarańczu lub opalenizny, a nie czerwień lub fiolet.

Trzecią najważniejszą zasadą jest unikanie noszenia krawatów, które zwracają na siebie zbyt dużą uwagę. Oznacza to, że nie należy nosić krawatów męskich wzorzystych lub w jaskrawych kolorach, chyba że chcemy uzyskać bardzo konkretny efekt stylistyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czyjej pomocy skorzystać, aby otrzymać wsparcie w zakresie księgowości i rachunkowości?
Z czyjej pomocy skorzystać, aby otrzymać wsparcie w zakresie księgowości i rachunkowości?
Często zmieniające się przepisy znacząco utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Wielu przedsiębiorców gubi się w rozliczeniach z urzędem skarbowym […]
Ostatnie wpisy