Początkujący malarz – co potrzebuje?

Początkujący malarz – co potrzebuje?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie to świetny pomysł w kontekście wypoczynku albo nowego hobby. Nie tylko pomaga się odprężyć, ale też rozwija wyobraźnię albo umiejętności manualne. Malarz potrzebuje jednak kilka podstawowych akcesoriów. Które z nich są najważniejsze? 

Farby i pędzle 

W kontekście malowania obrazów kluczowe jest wybranie odpowiedniej techniki. Początkowo wybiera się farby wodne w rodzaju gwaszu albo tempery. Dopiero potem można stopniowo przerzucić się na akwarele, gdzie trochę trudniej o korektę ewentualnych błędów. Malarze potrzebują też zestawów pędzli malarskich. Powinny one posiadać twarde włosie, gdzie sprawdzają się tzw. szczeciniaki. Ważne są również różne grubości, co zapewni wszechstronniejsze malowanie zarówno całego tła, jak i niewielkich szczegółów. 

Sztalugi oraz płótno 

Malując farbami wodnymi na samym początku wystarczy jedynie stół, farby i woda. Stosowanie akwareli i bardziej złożonych technik jest lepsze w kontekście dużych obrazów na sztaludze. Malowanie na niej jest znacznie przyjemniejsze i daje możliwość stworzenia większego dzieła. Kluczowe jest także użycie odpowiedniego płótna, które można kupić na wielu stronach internetowych. Przydają się również różne szkicowniki oraz ołówki, które pozwolą zaplanować kompozycję i kolory przed tworzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bramy szybkobieżne – dla kogo, czy warto i jak to działa?
Bramy szybkobieżne – dla kogo, czy warto i jak to działa?
Bramy szybkobieżne to świetny sposób na zabezpieczenie Twojej posesji. Występują zarówno w wersji ręcznej, jak i automatycznej i są bezpiecznym […]
Ostatnie wpisy