Jak zadbać o swój kręgosłup w podróży?

Jak zadbać o swój kręgosłup w podróży?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowsze badania pokazują, że praktycznie co drugi Polak boryka się z problemem ze strony układu ruchu oraz samego kręgosłupa. Tego typu wady postawy mogą przyczyniać się nie tylko do dolegliwości bólowych, ale również powodować trudności przy wykonywaniu codziennych czynności. Warto więc odpowiednio zadbać o stan swojego kręgosłupa i dołożyć wszelkich starań, aby służył on i jak najdłużej w dobrej formie. Należy regularnie uprawiać dowolnie wybraną aktywność fizyczną, dbać o prawidłową masę ciała, a w przypadku ewentualnych dolegliwości zgłosić się czym prędzej do lekarza bądź fizjoterapeuty.

Najbardziej ergonomiczne rodzaje damskich torebek

Większość kobiet z reguły nosi swoje torebki na jednym ramieniu. Rehabilitanci od lat usilnie przekonują jednak, że noszenie ciężkich toreb na wyłącznie jednym ramieniu jest bardzo szkodliwe dla kręgosłupa. Przyczynia się to do pogłębienia jednostronnej krzywizny kręgosłupa oraz może skutkować wystąpieniem silnych bóli czy nawet przepuklin międzykręgowych. Znacznie bardziej ergonomicznym dla kręgosłupa rozwiązaniem jest korzystanie z plecaków, noszony na dwoje ramion. Odpowiednio dopasowany skórzany plecak damski można znaleźć na tej stronie internetowej https://edibazzar.pl/pl/c/Eleganckie-plecaki-damskie/290. Stanowi on doskonałą alternatywę dla klasycznych torebek noszących w ręku lub na długim pasku na jednym ramieniu. Zakup tego typu torebki jest więc prawdziwą inwestycją w swoje zdrowie. Wybierając się w podróż lub nosząc dużo przedmiotów do pracy czy na uczelnię warto skorzystać z podobnego rozwiązania. Kręgosłup na pewno będzie za to wdzięczny!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje kasa fiskalna?
Ile kosztuje kasa fiskalna?
Osoby prowadzące działalność sprzedażową i usługową w większości muszą korzystać z kasy fiskalnej. Jest to urządzenie służące do rejestrowania obrotu, […]
Ostatnie wpisy