Czy warto wiosną pojechać w polskie góry?

Czy warto wiosną pojechać w polskie góry?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna w polskich górach to niesamowity czas. Niesamowite widoki czekają turystów odwiedzających Dolinę Chochołowską – pojawiające się tam co roku dywany z krokusów to rzecz, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Warto pamiętać o tym, że wiosna w górach rządzi się swoimi własnymi zasadami, których żaden turysta nie powinien zignorować.

O czym pamiętać, wybierając się wiosną w góry?

Wiosna to figlarna pora roku, w której pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Zjawisko to tym bardziej widoczne jest w górach – w ciągu dnia może być ciepło i słonecznie, ale wieczorem temperatura może gwałtownie spaść. Aby zabezpieczyć się przed zmienną pogodą należy pamiętać o kilku warstwach ubioru, które w zależności od okoliczności można ściągnąć lub ubrać. Wychodząc na szlak nie można zapomnieć również o kremie z filtrem ochronnym – wiosenne słońce opala w górach nieco mocniej. Do plecaka warto wrzucić także czapkę z daszkiem, już wiosną może okazać się niezbędna.

Co może zachwycić podczas wyprawy? Błękitne niebo, szum strumyka, świeże powietrze, które wdziera się do płuc. Budząca się do życia przyroda: krokusy, świeża, intensywnie zielona trawa, odgłosy ptaków. Już nawet krótka wyprawa pozwoli na wypoczęcie i zrelaksowanie się. Warto pamiętać o tym, że marzec, kwiecień i maj to dopiero początek sezonu turystycznego, a nie jego szczyt. Dlaczego to ważne? Wiosną z pewnością łatwiej będzie znaleźć miejsce noclegowe, apartamenty w Zakopanem nie są jeszcze w tym czasie oblegane. Podobnie będzie z górskimi trasami – wiosną są one zdecydowanie mniej uczęszczane niż latem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie buty na wiosnę?
Jak wybrać odpowiednie buty na wiosnę?
Wiosna to świetny czas na odświeżenie swojej garderoby i zdobycie nowych butów. Jeśli kupujesz nowe buty na ten sezon, oto […]
Ostatnie wpisy