Objawy i metody leczenia zapalenia stawów

Objawy i metody leczenia zapalenia stawów
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby układu ruchu są szczególnie dokuczliwe. Wiążą się ze stopniową utratą sprawności ruchowej, co w znaczący sposób rzutuje na jakość życia. Zapalenie stawów prowadzi do zwyrodnienia chrząstki stawowej, czyli do uszkodzenia stawów. W przebiegu stanu zapalnego obejmującego chrząstkę pojawiają się charakterystyczne objawy, takie jak: silny ból, obrzęk oraz sztywność określonej partii ciała. Można również zauważyć zaczerwienienie i ocieplenie miejsca, gdzie stan zapalny się rozwija. Nieleczone zapalenie stawów prowadzi do poważnych chorób, wśród których można wymienić chorobę zwyrodnieniową stawów czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak leczyć zapalenie stawów?

Leczenie nie jest łatwe. Wymaga podjęcia odpowiednich kroków szybko, tak aby ograniczyć degradację chrząstki stawowej. Pacjenci z chorobami stawów mogą korzystać z metod farmakologicznych. Najczęściej konieczne jest stosowanie leków przeciwbólowych. Dostępne są również maści i żele, które zmniejszają obrzęk i przynoszą osobie chorej ulgę. Wskazane jest również, aby pacjent wykonywał odpowiednie ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie i ograniczają dolegliwości bólowe. Inną metodą walki z zapaleniem stawów są biologiczne terapie, pacjenci mają do dyspozycji na przykład terapię Orthokine, która spowalnia lub całkowicie hamuje rozwój stanu zapalnego i degradację chrząstki. Polega na podaniu pacjentowi białek przeciwzapalnych, które są pobierane z jego krwi. Metody leczenia stanu zapalnego stawów obejmują różne terapie, ważne jest, by leczenie rozpocząć jak najszybciej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szpilki – jak wybrać te najlepsze?
Szpilki – jak wybrać te najlepsze?
Każda kobieta lubi wyglądać elegancko i stylowo, prezentować się zjawiskowo. Większość lubi też zwracać na siebie uwagę. Bardzo duże znaczenie […]
Ostatnie wpisy