Jak pomóc dziecku z pokonaniem w trudności w szkole?

Jak pomóc dziecku z pokonaniem w trudności w szkole?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pewnym etapie edukacji wiele dzieci spotykają trudności w szkole. W większości przypadków rodzice nie przywiązują jednak do nich wagi. Pamiętamy czasy własnego dzieciństwa i doskonale wiemy, że nie wszyscy uczniowie znajdują ze sobą nic porozumienia, a niektórzy miewają problemy w nauce. Zdarza się jednak, że zmartwienia najmłodszych urastają do tak dużej rangi, że nawet interwencja ze strony rodzica okazuje się niewystarczająca. Jak więc możemy im pomóc?

Długotrwałe obniżenie nastroju

Jeżeli zauważymy, że nasze dziecko od dłuższego czasu wraca ze szkoły przygnębione, nie ignorujmy tego sygnału. Owszem, każdy z nas od czasu do czasu bywa smutny. Gdy ten proces jednak się wydłuża, a na twarzy naszej pociechy trudno zaobserwować uśmiech, powinniśmy interweniować. Zacznijmy od spokojnej rozmowy i spróbujmy dowiedzieć się, co trapi naszą latorośl. Być może dokuczają jej koledzy lub nie radzi sobie z przerabianym materiałem. Kolejny krok to konsultacja ze szkolnym pedagogiem. Możliwe, że rozwiązanie problemu naszego dziecka zaoferuje psychiatria dziecięca. Aby je znaleźć, umówmy się na wizytę do specjalisty w naszym mieście.

Inne problemy o podłożu psychicznym

Depresja to tylko jedno z wielu schorzeń o podłożu psychicznym, które dopadają dzieci. Inna grupa chorób związana jest z zaburzeniami z odżywianiem. Jeżeli zauważymy, że nasz syn lub córka regularnie przynosi ze szkoły niezjedzone drugie śniadanie, unika domowych posiłków i chudnie, umówmy się na konsultacje psychiatryczne w Pruszkowie. Może to być bowiem pierwsza oznaka anoreksji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na kocioł elektryczny w ramach ogrzewania?
Dlaczego warto się zdecydować na kocioł elektryczny w ramach ogrzewania?
Źródła ogrzewania w domach i w mieszkaniach mogą być różne, często używa się paliw kopalnych lub drewna, nie są to […]
Ostatnie wpisy