Niezbędne akcesoria narciarskie

Niezbędne akcesoria narciarskie
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon zimowy to idealny czas na aktywny wypoczynek w postaci jazdy na nartach. Niezbędny jest do tego oczywiście profesjonalny sprzęt, obejmujący przede wszystkim narty dostosowane do wzrostu i poziomu umiejętności, buty ze specjalnymi wiązaniami oraz odzież chroniącą ciało przed wyziębieniem. Oprócz tego przydadzą się rozmaite akcesoria, które podnoszą komfort poruszania się po stoku i wpływają na ogólne bezpieczeństwo. Posiada je w swojej ofercie m.in. sklep online: https://sklep-outshopping.pl/.

Kijki i gogle to dopiero początek

Podstawowym akcesorium narciarskim są kijki, ponieważ pomagają utrzymać równowagę, a także rozwinąć pożądaną prędkość w trakcie zjazdu ze stoku. Powinny być stosunkowo lekkie, dosyć elastyczne oraz perfekcyjnie dopasowane pod względem długości do wzrostu użytkownika.

Drugi godny polecenia element to gogle, których głównym zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i zapobieganie nadmiernemu łzawieniu. Najlepiej postawić na model atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie kompatybilny z kształtem twarzy i wyposażony w porządny filtr UV. Warto też posiadać dodatkowe gogle z szybą HD zwiększające kontrast widzenia, bo przydają się w pochmurne dni. 

Warto też zakupić takie akcesoria jak:

– solidny kask – zabezpiecza głowę przed wstrząsami i urazami wynikającymi z ewentualnego upadku na ziemię (koniecznie z atestem)

– rękawice narciarskie (dwu- lub pięciopalczaste) – zapewniają optymalny komfort cieplny dłoniom, chroniąc je przed chłodem i wilgocią

– bielizna termoaktywna

– pojemna torba – do przechowywania sprzętu

– nauszniki wyłożone od wewnątrz futerkiem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomieszczenia wymagające regularnej dezynfekcji
Pomieszczenia wymagające regularnej dezynfekcji
Dbanie o higienę naszego otoczenia jest niezwykle istotne. Niezależnie od tego, czy mówimy o prywatnej nieruchomości, czy przestrzeni, w której […]
Ostatnie wpisy