Jak zasłaniać okna dachowe?

Jak zasłaniać okna dachowe?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając poddasze napotykamy na problem związany z zasłanianiem okien dachowych. Zazwyczaj nie można tutaj stosować standardowych żaluzji ani rolet ze względu na to iż okna dachowe montowane są pod kątem. Wymaga to w związku z tym montażu zupełnie innego typu rolet i żaluzji. Nie oznacza to jednak, że aranżacja poddasza ucierpi przez to w jakikolwiek sposób. Producenci rolet, żaluzji oraz plis przygotowują ich warianty przygotowane specjalnie pod kątem okien dachowych określonego producenta biorąc pod uwagę wszystkie związane z tym ograniczenia.

Bardzo efektownie prezentują się żaluzje i plisy dachowe, które umożliwiają przy tym bardzo dokładne zaciemnienie całego pomieszczenia a w dodatku wyglądają naprawdę bardzo interesująco. W przypadku żaluzji dachowych bardzo istotny jest też sposób w jaki będą one zamocowane zgodnie z płaszczyzną szyby okiennej. Musi to być zrobione w taki sposób aby taka tego typu zasłona nie opadała swobodnie zgodnie z ziemskim ciążeniem. Na szczęście dostępne w sklepach żaluzje dachowe, rolety oraz plisy do okien dachowych są zaprojektowane w taki sposób aby ich przesuwanie się odbywało się zgodnie z osią w jakiej osadzone jest okno.
Całość takiego mechanizmu działa niezwykle sprawnie zapewniając bardzo łatwą obsługę tego typu zasłon. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na dachowe plisy czy raczej będziemy woleli zamontować tutaj żaluzje, z pewnością będą one bardzo dobrze wkomponowane w płaszczyznę okna. Na rynku dostępne są zarówno plisy, jak i rolety zaciemniające lub wykonane z materiałów w interesujących i przyjemnych dla oka kolorach i wzorach.

Sprawdź przykładową ofertę: rolety, plisy i żaluzje Warszawa Ozdabiamy Okna – sklep internetowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co podarować ukochanej z okazji rocznicy?
Co podarować ukochanej z okazji rocznicy?
Rocznica ślubu lub związku to wspaniała okazja, by obdarować ukochaną osobę drobnym upominkiem, odzwierciedlającym swoje uczucia. Może to być zarówno […]
Ostatnie wpisy