Od czego zależy wybór materaca

Od czego zależy wybór materaca
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materac to najważniejsza część łóżka, ponieważ to od jego jakości i rodzaju zależy komfortowy i zdrowy sen. Warto zainwestować w nowoczesne propozycje sklepów na przykład takie jak materac kieszeniowy czy też z pianki dopasowującej się do ciała pod wpływem temperatury. Od czego będzie zależał wybór materaca? Jednym z kryteriów jest szerokość łóżka oraz to, czy śpi na nim jedna osoba czy też para.

Jak wybrać materac dla singla i pary?

Dla dziecka lub jednej osoby wystarczy materac 90×200. To optymalna szerokość, by wyspać się w komfortowych warunkach. Nieco szerszy, polecany szczególnie dla osób, które nie śpią spokojnie i w związku z tym potrzebują nieco przestrzeni do przewracania się, jest materac o szerokości 120×200.

Pary będą już potrzebowały szerokości co najmniej 140×200, a najlepiej postawić na wygody wymiar 160×200, taki jak został przedstawiony na stronie: https://www.jurpol-meble.pl/materace-160×200/. Jeżeli sypialnia jest wystarczająco duża, można sobie pozwolić nawet na rozmiar królewski, czyli 200×200.

Przy wyborze materaca zwraca się uwagę nie tylko na jego rozmiar, ale także twardość. Powinien on bowiem stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i dawać mięśniom odprężenie. Twardość materaca dobiera się do wagi osoby śpiącej w taki sposób, by nie zapadała się ona na nim, co jest niewygodne i niezdrowe dla całego szkieletu. Dla osób o standardowej wadze do 80 kg, są przeznaczone materace o średniej twardości. Oczywiście oprócz wagi liczą się także preferencje w kwestii tego, czy ktoś woli twardszy czy bardziej miękki materac.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kanapy i sofy z funkcją spania, czy bez ?
Kanapy i sofy z funkcją spania, czy bez ?
Kupując kanapę, czy też sofę do salonu często bierze się pod uwagę to, czy mają one posiadać funkcję spania. Wszystko […]
Ostatnie wpisy