Jakie dodatki pasują do salonu w stylu skandynawskim?

Jakie dodatki pasują do salonu w stylu skandynawskim?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stonowany styl skandynawski zakłada, by zamiast wyrazistych kolorów na ścianach pomieszczenia zyskały szlachetny wyraz dzięki wyposażeniu. Zgodnie z założeniami nurtu nowoczesne dodatki kontrastują z klasycznie zaprojektowanymi meblami, a wnętrza cechują się charakterystyczną dla siebie przestrzenią. Styl skandynawski to rozważne połączenie drewna, metalu i betonu w swoich naturalnych kolorach. Jakie dodatki mogą pasować do tak stworzonej kompozycji? 

Niewymuszona ozdoba mebli 

W pomieszczeniach zaprojektowanych zgodnie z ideą stylu skandynawskiego króluje forma. Ważne, by elementy wyposażenia współtworzyły spójną całość i wnosiły do wnętrza powiew nowoczesności. Mimo, że nurt skandynawski nie wymaga dużego nasycenia dodatków to nie warto o nich zapominać. Zwłaszcza, gdy chodzi o subtelne udekorowanie blatów, półek i stołów. W tym przypadku idealnie sprawdzą się świeczniki producenta Bloomingville, czyli zaskakujące akcesoria o praktycznym wyrazie. Poza ozdobą wnętrza pozwolą one domownikom stworzyć przytulny charakter pomieszczenia. 

Oświetlenie wpisujące się w charakter stylu 

Jednakże świeczki nie mogą stanowić jedynego oświetlenia w salonie stworzonym według założeń stylu skandynawskiego. Projektując wnętrze warto postawić na smukłe lampy o zaskakujących kloszach – takie, jak tworzy firma Lyngby. Prosta, a jednocześnie zaskakująca forma doskonale wkomponuje się w wyposażenie salonu, zapewniając idealne warunki oświetleniowe domownikom. Lampy producenta dostępne są zarówno w wersji wiszącej, jak i stojącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urlop w tropikach – co spakować?
Urlop w tropikach – co spakować?
Jak się spakować i nie zwariować Wymarzone wakacje wreszcie nadeszły, plaża, tropiki, słońce, drinki z parasolką, aż tu nagle uświadamiamy […]
Ostatnie wpisy