Jakie dodatki pasują do salonu w stylu skandynawskim?

Jakie dodatki pasują do salonu w stylu skandynawskim?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stonowany styl skandynawski zakłada, by zamiast wyrazistych kolorów na ścianach pomieszczenia zyskały szlachetny wyraz dzięki wyposażeniu. Zgodnie z założeniami nurtu nowoczesne dodatki kontrastują z klasycznie zaprojektowanymi meblami, a wnętrza cechują się charakterystyczną dla siebie przestrzenią. Styl skandynawski to rozważne połączenie drewna, metalu i betonu w swoich naturalnych kolorach. Jakie dodatki mogą pasować do tak stworzonej kompozycji? 

Niewymuszona ozdoba mebli 

W pomieszczeniach zaprojektowanych zgodnie z ideą stylu skandynawskiego króluje forma. Ważne, by elementy wyposażenia współtworzyły spójną całość i wnosiły do wnętrza powiew nowoczesności. Mimo, że nurt skandynawski nie wymaga dużego nasycenia dodatków to nie warto o nich zapominać. Zwłaszcza, gdy chodzi o subtelne udekorowanie blatów, półek i stołów. W tym przypadku idealnie sprawdzą się świeczniki producenta Bloomingville, czyli zaskakujące akcesoria o praktycznym wyrazie. Poza ozdobą wnętrza pozwolą one domownikom stworzyć przytulny charakter pomieszczenia. 

Oświetlenie wpisujące się w charakter stylu 

Jednakże świeczki nie mogą stanowić jedynego oświetlenia w salonie stworzonym według założeń stylu skandynawskiego. Projektując wnętrze warto postawić na smukłe lampy o zaskakujących kloszach – takie, jak tworzy firma Lyngby. Prosta, a jednocześnie zaskakująca forma doskonale wkomponuje się w wyposażenie salonu, zapewniając idealne warunki oświetleniowe domownikom. Lampy producenta dostępne są zarówno w wersji wiszącej, jak i stojącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co będzie potrzebne do samodzielnego montażu mebli?
Co będzie potrzebne do samodzielnego montażu mebli?
Coraz więcej ludzi decyduje się na montaż mebli we własnym zakresie. Jest to często kwestia oszczędności, bo firmy zajmujące się […]
Ostatnie wpisy