Jak zapewnić kotu zajęcie podczas naszego pobytu w pracy?

Koty są zwierzętami domowymi, które potrzebują odpowiedniej dawki rozrywki. Nie tracą bowiem energii na zdobywanie pożywienia, dlatego tak ważne jest zapewnienie im aktywności, która pozwoli w bezpieczny sposób rozładować pokłady energii. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami kota powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób zapewnić mu rozrywkę zwłaszcza podczas naszej nieobecności.

Najlepsze sposoby na rozrywkę dla kota

Koty są drapieżnikami, które posiadają mocno rozwinięty instynkt łowczy. Z tego względu trzeba im zapewnić możliwość polowania, co świetnie pobudza szare komórki zwierzęcia. Można więc podzielić dzienne pożywienie kota na mniejsze porcje i schować je w różne miejsca w domu. Dzięki temu, gdy nie będzie nas w mieszkaniu będzie mógł on ich poszukiwać, co z pewnością będzie świetną rozrywką.

Warto także zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria i zabawki, które zmuszą kota do regularnej aktywności. Z racji tego, że są to wymagające zwierzęta może okazać się, że dopiero któraś z kolei zyska uznanie naszego sierściucha. Różnego rodzaju zabawki, a także inne kocie akcesoria znaleźć można na stronie https://pociechowo.pl.

Nie można zapomnieć także o zakupieniu drapaka. Koty bowiem mają wrodzoną chęć do drapania, dzięki któremu nie tylko ostrzą swoje pazury, ale również znaczą teren. Jeśli więc chcemy uniknąć szkód w postaci podartych mebli czy ubrań powinniśmy zdecydować się na taki zakup. Słupek powinien być odpowiedniej wielkości, aby był dla kota atrakcyjny. W innym przypadku szybko się znudzi.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + pięć =