Barcelona – idealny kierunek na majówkę

Barcelona – idealny kierunek na majówkę
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dostać się do Barcelony?

Osoby, które uwielbiają podróże, powinny koniecznie odwiedzić Barcelonę. To malownicze miasto położone na wschodzie Hiszpanii z pewnością zachwyci każdego turystę. Barcelona to idealny kierunek na majówkę, ponieważ w miesiącach letnich, miejscowość jest niezwykle zatłoczona ze względu na ogromną ilość odwiedzających. Do stolicy Katalonii najłatwiej dostać się samolotem. Jest to niezwykle popularny kierunek turystyczny, dlatego linie lotnicze oferują wiele bezpośrednich połączeń z Polski do lotniska El Prat. W Barcelonie dojazd do centrum Barcelony z El Prat możliwy jest na kilka sposobów. Od 2016 roku dostępna jest stacja metra, turyści mogą również skorzystać z Aero Busów, pociągu lub taksówki. Żeby móc odwiedzić najważniejsze miejsca w stolicy Katalonii, warto zarezerwować sobie przynajmniej 3-4 majowe dni.

Co warto zobaczyć?

Ze względu na dużą ilość ciekawych miejsc wartych zobaczenia, wycieczka po Barcelonie powinna być dobrze zaplanowana. Jeden dzień warto poświęcić na obejrzenie miejsc, na których swoje piętno odcisnął Antonio Gaudi. Najbardziej znanym dziełem Gaudiego jest kościół Sagrada Familia zachwycający swym oryginalnym wyglądem. Symbolem stolicy Katalonii jest również pałac Guell. Niezwykle malowniczym miejscem jest park Guell, imponujący bujną roślinnością oraz ciekawymi rzeźbami i mozaikami. Podczas pobytu w Barcelonie warto udać się również na Camp Nou, legendarny stadion piłkarski mogący pomieścić 100 tysięcy osób. Aby poczuć klimat miasta, trzeba koniecznie wybrać się na La Rambla największy deptak w mieście, na którym licznie gromadzą się sprzedawcy i uliczni artyści. Osoby, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku, mogą udać się do miejscowego zoo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt przyda się do zaprawy czy kleju na placu budowy?
Jaki sprzęt przyda się do zaprawy czy kleju na placu budowy?
Gotowe mieszanki umożliwiające przygotowanie zaprawy, nota bene, niezbędnej na placu budowy, to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że […]
Ostatnie wpisy