Jak zaoszczędzić pieniądze na gospodarowaniu wody?

Jak zaoszczędzić pieniądze na gospodarowaniu wody?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędzaj na gospodarce wodnej.

Koszty wody idą w górę. Koszty zarządzania wodą rosną jeszcze szybciej. W wielu miejscach, koszty wody już wymknęły się spod kontroli.

Możesz zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając ogólne zużycie wody i upewniając się, że otrzymujesz najlepszą możliwą wartość za każdą  złotówkę wydana na rachunek za wodę.

Oto kilka prostych sposobów na obniżenie całkowitego rachunku za wodę:

Prysznic i zlew

Zainstaluj niskoprzepływową głowicę prysznicową lub perlator do baterii do zlewów. Urządzenia te mogą zaoszczędzić do 50 procent zużycia wody bez wpływu na jakość kąpieli pod prysznicem lub w zlewie.

Pełne zalewanie rób tylko podczas prania ubrań, naczyń lub innych rzeczy, które wymagają pełnego namoczenia, aby były odpowiednio czyste. Nie używaj więcej niż jednego cyklu płukania, jeśli nie jest to absolutnie konieczne; większość nowoczesnych pralek i tak tego nie potrzebuje.

Wiadro zamiast kranu

Używaj wiadra zamiast kranu w umywalce podczas mycia zębów lub golenia, a następnie wlewaj zużytą wodę do zbiornika w toalecie, zamiast do odpływu. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo wody, zwłaszcza w połączeniu z dwoma powyższymi wskazówkami.

Zbiorniki na deszczówkę

Zbiornik na deszczówkę to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za wodę. Możesz zainstalować w swoim domu zbiornik, który będzie zbierał wodę deszczową z dachu i przechowywał ją do późniejszego wykorzystania. Taki znaleźć można choćby na następującej stronie http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne. Woda ta jest zazwyczaj wolna od chemikaliów, co oznacza, że nie trzeba jej uzdatniać przed użyciem do takich rzeczy jak mycie samochodu czy pielęgnacja ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe – dlaczego warto w nie inwestować?
Gadżety reklamowe – dlaczego warto w nie inwestować?
Gadżety reklamowe to pewny sposób na przyciągnięcie klientów. Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić uwagę ludzi odwiedzających Twoją witrynę, czy […]
Ostatnie wpisy