Jak użytkować klimatyzację we wnętrzu, by nie zachorować?

Jak użytkować klimatyzację we wnętrzu, by nie zachorować?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu użytkowników klimatyzacji nie zdaje sobie sprawy z tego, że może ona spowodować różne choroby. Bynajmniej nie mówimy tutaj o zwykłym przeziębieniu, spowodowanym różnicą temperatur. Mogą pojawić się objawy charakterystyczne do zapalenia oskrzeli lub płuc. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?

Dlaczego klimatyzacja powoduje choroby?

Element schładzający wnętrze, zwany parownikiem, podczas pracy nierzadko osiąga temperatury w okolicach 0*C. Powoduje to bardzo intensywne skraplanie się wilgoci z powietrza. To doskonałe środowisko na rozwój różnych bakterii i grzybów. Te są następnie roznoszone po całym pomieszczeniu dzięki wentylatorowi.

Jak utrzymać klimatyzację w dobrym stanie?

Przynajmniej raz do roku powinno się zlecić odgrzybianie parownika. Nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy, jeżeli mieszkamy w dużym mieście, takim jak Poznań Klimatyzacja musi być odgrzybiana regularnie, aby z modułu chłodzącego nie wydobywały się nieprzyjemne zapachy, oraz byśmy nie chorowali z powodu nadmiaru drobnoustrojów w powietrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto udać się po pomoc do adwokata?
Czy warto udać się po pomoc do adwokata?
W życiu spotyka nas wiele sytuacji, które mogą wymagać konsultacji z adwokatem. Pamiętajmy, że mnóstwo podpisywanych umów lub zawieranych transakcji […]
Ostatnie wpisy