Płytki hiszpańskie – pomysłowe rozwiązanie w wystroju wnętrz

Płytki hiszpańskie – pomysłowe rozwiązanie w wystroju wnętrz
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki hiszpańskie to prawdziwy hit ostatnich kilku lat. Wynika to z faktu, że charakteryzują się bogatym i niezwykle różnorodnym wzornictwem, dodając pomieszczeniu świeżości oraz niebanalnego charakteru. Najczęściej montuje się je w łazienkach i kuchniach, ale nie jest to żadna reguła – równie dobrze prezentują się bowiem choćby w salonie. Na uwagę zasługują przede wszystkim hiszpańskie płytki Colorker, ponieważ łączą w sobie znakomite parametry techniczne z wyjątkowo atrakcyjnym designem.

Modele tradycyjne i nowoczesne

Płytki hiszpańskie to luksusowe elementy wykończeniowe wypalane z wysokiej jakości gliny. Ze względu na zaawansowany proces technologiczny odznaczają się bardzo dobrą odpornością na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie wilgoci. Chętnie kupowane przez klientów są w szczególności egzemplarze o tradycyjnych charakterze, czyli z fantazyjnymi zdobieniami, geometrycznymi i florystycznymi wzorami, a także motywami zaczerpniętymi wprost z kultury Śródziemnomorskiej lub Marokańskiej. Oczywiście na rynku znajdziemy też modele znacznie bardziej nowoczesne, pasujące do wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim, industrialnym czy minimalistycznym. Ich kluczowym wyróżnikiem jest błyszcząca bądź matowa powierzchnia pozbawiona nadmiernego nagromadzenia dekoracyjnych detali. W tym przypadku w grę wchodzą takie kolory, jak czysta biel, beż, jasny brąz, błękit, delikatny róż i spalona zieleń. Decydując się na płytki hiszpańskie pamiętajmy o tym, aby posiadały antypoślizgową fakturę, wystarczająco dobrą klasę ścieralności oraz niską nasiąkliwość (ten ostatni parametr dotyczy egzemplarzy przeznaczonych stricte do łazienki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nauczyć dziecko przestrzennego myślenia?
Jak nauczyć dziecko przestrzennego myślenia?
Myślenie przestrzenne przyda się dziecku w życiu częściej niż mogłoby się wydawać. Ta umiejętność jest szczególnie potrzebna na zajęciach matematyki, […]
Ostatnie wpisy