Gdzie mogę zrobić przegląd samochodu?

Jeśli sprowadzasz pojazd do Polski, przed jego rejestracją musisz poddać go przeglądowi. Przegląd jest wymagany niezależnie od tego, czy samochód jest nowy czy używany, i musi być przeprowadzony przez uprawnionego inspektora w jednej z oficjalnych stacji kontroli.

Stacja kontroli pojazdów

Aby dokonać przeglądu samochodu, wystarczy zabrać wszystkie istotne dokumenty do lokalnej stacji kontroli pojazdów i umówić się na wizytę inspektora w ciągu 24 godzin od przyjazdu do Polski. Inspektor wyda pokwitowanie za opłatę za przegląd i dostarczy dowód, że samochód został sprawdzony. Po wykonaniu tych czynności można zarejestrować pojazd w lokalnym urzędzie.
SKP znajdują się w całej Polsce i można je znaleźć za pomocą internetowego lokalizatora stacji kontroli pojazdów. Podczas przeglądu samochodu należy zachować kopię protokołu z przeglądu dla siebie. Więcej informacji na stronie http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html.

Ile trwa przegląd samochodu?

To zależy od stacji kontroli. Niektóre są szybsze niż inne, ale można się spodziewać, że zajmie to cały dzień. Oprócz inspekcji pojazdu, sprawdzą również Twoje prawo jazdy i dokumenty rejestracyjne przed wydaniem karty raportowej, którą musisz złożyć przy rejestracji samochodu na policji.

Jakie są koszty przeglądu?

Sama inspekcja jest darmowa, ale będziesz musiał zapłacić za kartę raportową. W zależności od miejsca, w którym się znajdujesz, może to być kwota od 50-200 zł. Przy rejestracji samochodu na policji możesz spodziewać się wydatków rzędu 100-150 zł łącznie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 8 =