Praktyczne meble do kawiarni

Praktyczne meble do kawiarni
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na otwarcie własnej kawiarni. Biznes ten wymaga nie tylko zaopatrzenia lokalu w dobrej jakości kawę i inne produkty spożywcze, ale również zaaranżowania przestrzeni w taki sposób, aby była estetyczna i jednocześnie funkcjonalna. Służą do tego przede wszystkim odpowiednie meble, takie jak choćby stoliki, wygodne krzesła czy pufy. Czym powinny się one charakteryzować?

Ergonomia przestrzeni musi być na pierwszym miejscu

Właściciele kawiarni powinni stawiać przede wszystkim na praktyczne rozwiązania aranżacyjne, ponieważ jest to miejsce odwiedzane przez wielu klientów i w związku z tym wszelkie meble są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak otarcia czy pęknięcia. W tym przypadku drewno nie jest zatem najlepszym rozwiązaniem.

Warto natomiast zwrócić uwagę na niewielkie komplety rattanowe albo technorattanowe, składające się z lekkich stołów i krzeseł. Mogą być one pomalowane na biało lub brązowo, co spowoduje, że będą się idealnie komponowały z kwiatami, girlandami i innymi elementami dekoracyjnymi. Zaletą tych mebli jest niska cena, dzięki czemu można je co jakiś czas wymieniać bez konieczności ponoszenia dużych strat finansowych.

Jeśli cenimy minimalizm, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać meble aluminiowe, stworzone w całości z tworzywa antykorozyjnego i idealnie wpasowujące się w wielkomiejski klimat. Przykładem jest choćby rozkładany stół ze wzmocnionym blatem. Ciekawym pomysłem jest ustawienie w przestrzeni kawiarnianej mebli barowych w postaci wysokich stołków ze skórzanymi obiciami.

Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a nadają wnętrzu stylowego charakteru. Można też zdecydować się na bardziej uniwersalne rozwiązanie, a mianowicie sporych rozmiarów komplety jadalniane z prostokątnym stołem oraz prostymi krzesłami z wysokim oparciem. Jeśli chodzi o tego rodzaju meble Katowice są miastem, gdzie kupimy je wyjątkowo tanio.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na domowe biuro
Pomysły na domowe biuro
Praca w domu Wraz z bardzo szybkim rozwojem technologicznym, mamy obecnie wiele możliwości na zarobek. Coraz częściej spotykamy się z […]
Ostatnie wpisy