Ile kalorii spalamy jeżdżąc na rowerze?

Ile kalorii spalamy jeżdżąc na rowerze?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda rowerem do pracy, pokonywanie kilometrów na sprzęcie stacjonarnym, podróż wyczynowa po lesie, czy wycieczki za miasto z rodziną – to tylko niektóre z aktywności, jakich możemy spróbować. Dwa kółka pozwalają nie tylko na ciekawe spędzenie czasu, są przede wszystkim jedną z bardziej efektywnych form uprawiania sportu, dostępną niemal dla wszystkich, niezależnie od wieku. Biking to także doskonały sposób na zadbanie o zdrowie i sylwetkę dla tych, którzy szukają sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wystarczy wskoczyć na rower (także stacjonarny w domu, czy w klubie fitness), by zacząć spalać kalorie.

Zdrowie kołem się toczy

Dokładne wyliczenie, ile kalorii spala każdy z nas podczas jazdy na rowerze, jest dość problematyczne z uwagi na różne czynniki, które mają na to wpływ (jak na przykład zużycie energii na pokonanie oporu powietrza podczas jazdy) oraz fakt, że każdy z nas jest inny (chodzi tu o wagę, wzrost, płeć, itp).

Przeciętny, zdrowy człowiek spali podczas godziny jazdy 400-500 kalorii, pod warunkiem że będzie utrzymywał stałą prędkość – około 15km/h, zaś intensywniejsze tempo pozwoli pozbyć się jeszcze większej ilości zmagazynowanego w naszym ciele tłuszczu. Nie chodzi jednak o zawrotną szybkość, ale o regularność i stopniowe wydłużanie czasu spędzonego na tym pojeździe. Jak pokazuje rower kalorie kalkulator, aby zrzucić jeden kilogram, należy spalić około 700 kalorii. Wsiadajmy zatem na maszynę, kiedy tylko mamy możliwość, a nasze ciało na pewno nam za to podziękuje piękną i szczupłą sylwetką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można przesłać w tzw. bezpiecznych kopertach?
Co można przesłać w tzw. bezpiecznych kopertach?
Bezpieczne koperty to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na wysyłkę wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Korzystając z tego rodzaju zabezpieczenia mamy pewność, […]
Ostatnie wpisy