Jak zniwelować ból pleców?

Jak zniwelować ból pleców?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siedzący tryb życia oraz mało ruchu sprzyjają problemom z kręgosłupem. Ból pleców związany jest najczęściej z niewłaściwą pozycją podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów oraz źle dobrany materac. Ryzyko bólu kręgosłupa wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy praktycznie każdego dorosłego człowieka. Warto dowiedzieć się więc, w jaki sposób uniknąć tej dolegliwości.

Sposoby na ból kręgosłupa

Przestrzeganie pewnych zasad pozwoli skutecznie zadbać o plecy i kręgosłup. Podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów trzeba przyjmować właściwą postawę, tak, aby cały ciężar opierał się na nogach. Trzeba kontrolować, aby plecy podczas siedzenia oraz chodzenia pozostawały proste, co pozwoli odciążyć odcinek lędźwiowy. Bardzo ważna jest także regularna aktywność fizyczna, która pomoże rozciągnąć i wzmocnić mięśnie znajdujące się w okolicach kręgosłupa. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, jakie ćwiczenia będą dla nas wskazane, to warto znaleźć gabinet oferujący fizjoterapię w Poznaniu lub w innym mieście i zasięgnąć fachowej porady. Przy poważniejszych schorzeniach kręgosłupa konieczna będzie fizjoterapia, która pomoże przywrócić pełną sprawność oraz zniwelować ból pleców. Na co dzień trzeba pamiętać o robieniu regularnych przerw w pracy przy biurku. Zmiana pozycji pozwoli skutecznie odpocząć mięśniom, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie oraz poprawę humoru. Należy pamiętać także o tym, że długotrwały i bardzo mocny ból kręgosłupa i pleców może być objawem poważnej choroby – dlatego w takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich metod można stworzyć komfortowy system wentylacyjny do domu?
Za pomocą jakich metod można stworzyć komfortowy system wentylacyjny do domu?
Zastanawiając się nad budową domu warto dobrze wybrać projekt. Są w nim zawarte ważne informacje dotyczące instalacji, w które będzie […]
Ostatnie wpisy