Jak przechowywać różnego rodzaju kosmetyki?

Jak przechowywać różnego rodzaju kosmetyki?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki muszą być właściwie przechowywane, aby nie straciły one swoich właściwości. Trzeba zadbać o to, aby stworzyć idealne warunki do ich przetrzymywania, ponieważ w innym przypadku nie tylko nie będą one działały właściwie, ale mogą być także groźne dla zdrowia. Przestrzegając kilku zasad będziemy mogli cieszyć się nimi przez długi czas nawet po ich otwarciu.

Jak właściwie przechowywać kosmetyki?

Kosmetyki najczęściej trzymamy na półkach w łazience, ale okazuje się, że nie jest to dobre miejsce ze względu na dużą wilgoć, jaka panuje w tym pomieszczeniu. Sprzyja ona rozwojowi bakterii, a także utracie właściwości oraz zmianie konsystencji. Różnego rodzaju kremy czy balsamy powinny być przechowywane w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza.

Trzeba pamiętać także o tym, aby po użyciu kosmetyku dokładnie zakręcić opakowanie, w którym się znajduje. Brak dostępu powietrza sprawi, że nie będzie on wysychał. Nie można wystawiać go także na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ niszczy to wszelkie dobroczynne składniki. Zdecydowanie lepiej jest także nakładać kremy oraz inne kosmetyki za pomocą patyczka lub specjalnej szpatułki, co zapobiegnie przedostaniu się do nich bakterii.

Coraz popularniejsze staje się własnoręczne wykonywanie kosmetyków według receptur, które znaleźć można np. w internecie. Ich zaletą jest z pewnością fakt, że w ich składzie nie znajdziemy konserwantów oraz innych szkodliwych substancji. Po zrobieniu kosmetyków trzeba umieścić je w szklanych opakowaniach, które zamówić można na stronie http://aba-poland.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wyróżnia się dobra dieta pudełkowa?
Czym wyróżnia się dobra dieta pudełkowa?
Pod koniec dnia, dobra dieta pudełkowa to taka, która działa dla Ciebie. Jeśli jest łatwa do przygotowania i możesz się […]
Ostatnie wpisy