Ekologia w diecie i kosmetykach – sposób na zdrowie?

Ekologia w diecie i kosmetykach – sposób na zdrowie?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty żywnościowe wolne od zanieczyszczeń i substancji chemicznych

Jakość spożywanych posiłków przekłada się na zdrowie człowieka to prawda, z którą każdy się zgadza. Niestety wiele produktów żywnościowych sprzedawanych w sklepach jest zanieczyszczonych i naszpikowanych substancjami chemicznymi. Szkodliwe substancje odkładają się w ciele człowieka i mogą wywoływać różnego rodzaju choroby. Aby cieszyć się zdrowiem, warto postawić na żywność ekologiczną. Tego rodzaju żywność wytwarzana jest w czystych regionach, w których powietrze i woda nie są skażone, a do jej produkcji nie używa się żadnych nawozów, ani innych substancji chemicznych. W zdrowej i zróżnicowanej diecie powinny znaleźć się m.in. kasze ekologiczne, a także dużo warzyw i owoców. Niezalecane jest spożywanie dużych ilości mięsa.

Kosmetyki wytwarzane z naturalnych składników

Wiele szkodliwych dla zdrowia substancji znaleźć można również w kosmetykach, takich jak kremy, szampony czy też balsamy. Producenci dodają je do swych produktów głównie ze względu na ich niską cenę. Sztuczne barwniki, czy też substancje zapachowe są często tańsze od swych naturalnych odpowiedników, niestety mogą przyczyniać się do powstawania alergii skórnych. Stosowanie kosmetyków bogatych w syntetyczne dodatki może także osłabiać barierę ochronną skóry, zabezpieczającą organizm przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Osoby, które cenią sobie własne zdrowie, powinny sięgnąć po polskie oleje kosmetyczne Etja wytwarzane wyłącznie z naturalnych składników. Warto pamiętać, że korzystanie z ekologicznych produktów przyczynia się nie tylko do poprawy własnego zdrowia, ale również stanu całej planety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką kanapę wybrać do nowego salonu?
Jaką kanapę wybrać do nowego salonu?
Salon to niezwykle ważne pomieszczenie w całym mieszkaniu, ponieważ służy do relaksu i jest miejsce spotkań towarzyskich. Dlatego tak istotne […]
Ostatnie wpisy