Jak pielęgnować korty tenisowe?

Jak pielęgnować korty tenisowe?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tenis to świetny sport, który może być lubiany przez ludzi w każdym wieku. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń, ale jeśli chcesz zachować grać w tenisa, musisz upewnić się, że kort jest prawidłowo utrzymane.

Jak utrzymywać korty tenisowe?

Zamiataj kort po każdej grze. Pozwoli to na usunięcie zanieczyszczeń z kortu i zapobiegnie potencjalnym urazom spowodowanym przez latające kawałki brudu lub żwiru. Przed każdym meczem również należy zamieść kort, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogły się nagromadzić podczas poprzedniego meczu.

Używaj myjki ciśnieniowej na korcie tenisowym co najmniej raz w miesiącu. Użyj komercyjnej klasy myjki ciśnieniowej, która zawiera detergenty, jeśli to możliwe. Pomoże to odkazić powierzchnię i usunąć wszelkie glony lub pleśń, które mogły się na niej uformować poza sezonem. Ważne jest, aby używać detergentu, ponieważ zwykła woda nie zabije bakterii i grzybów żyjących w porach Twojego dworu – po prostu spłucze je tymczasowo!

Jeśli masz nawierzchnię akrylową, regularnie (może raz na kilka tygodni) sprawdzaj jej odporność na poślizg za pomocą gumki ołówkowej lub małej kartki papieru.

Dlaczego pielęgnacja kortów tenisowych jest ważna?

Być może zastanawiasz się, dlaczego tak ważne jest dbanie o korty tenisowe. W rzeczywistości jest to całkiem proste: Im lepiej zadbasz o swój kort, tym dłużej będzie on służył. Korty tenisowe składają się z trawy syntetycznej (zwanej też sztuczną) i betonu. Takie połączenie zapewnia zarówno komfort, jak i trwałość dla graczy, którzy chcą cieszyć się czasem spędzonym na korcie, nie martwiąc się o kontuzje lub uszkodzenia, które mogą wystąpić z powodu pogody lub zużycia z biegiem czasu.

Jeśli szukasz specjalistów z branży, to sprawdź: https://www.robtenis.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja przyjęcia weselnego – na co zwrócić uwagę wybierając salę?
Organizacja przyjęcia weselnego – na co zwrócić uwagę wybierając salę?
Większość przygotowań do ślubów zaczyna się od wyboru sali weselnej. Jest to o tyle ważne, że ciężko jest znaleźć lokal […]
Ostatnie wpisy