Dlaczego warto chipować zwierzęta?

Dlaczego warto chipować zwierzęta?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o zaginionych zwierzętach. Często ucieczka i zaginięcie psa lub kota wynika z niedopatrzenia jego właściciela lub z celowego działania osoby trzeciej. Każdy właściciel czworonoga powinien zatem doskonale zdawać sobie sprawę z dostępnych sposobów, które w jakiś sposób mogą pomóc w tak trudnej sytuacji. Jednym z nich jest rejestracja oraz przeprowadzenie mało inwazyjnego procesu chipowania zwierzaka.

Rejestracja i chipowanie zwierząt – dlaczego warto się na to zdecydować?

Obecnie bardzo dużą wagę przykłada się do zabezpieczenia odpowiedniego zwierząt, które potencjalnie najczęściej uciekają. W wielu miastach prowadzona jest rejestracja zwierząt, której można dokonać podczas wizyty profilaktycznej w większości gabinetów weterynaryjnych oraz w fundacjach i stowarzyszeniach prozwierzęcych. Dzięki temu istnieje możliwość wpisania psa lub kota do rejestru, a następnie w przypadku ucieczki sprawdzenia czy dany pies jest w rejestrze i kto jest jego właścicielem. Innym sposobem na zabezpieczenie czworonoga jest chipowanie psa lub kota – można tego również dokonać w większych przychodniach i gabinetach rejestracyjnych. Zabieg wszczepienia mikroprocesora nie jest bolesny dla zwierzęcia (dyskomfort porównywany do zastrzyku). Warto pamiętać, że wybierając się w podróż z psem lub kotem po krajach Unii Europejskiej obowiązkiem jest, aby zwierzęta posiadały elektroniczne oznakowanie. Wiedza o tym pozwoli nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo pupila, ale również oszczędzi wielu nieprzyjemności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praca na wózku widłowym – zasady BHP
Praca na wózku widłowym – zasady BHP
Jak zostać operatorem wózka widłowego? Czy zamierzasz jeździć na wózkach widłowych? Podoba ci się ta praca? Musisz jednak pamiętać, że […]
Ostatnie wpisy