Jakie buty są najlepsze na wyprawę trekkingową?

Jakie buty są najlepsze na wyprawę trekkingową?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Górska wyprawa wymaga zawsze zabrania ze sobą odpowiedniego stroju, którego jednym z kluczowych elementów są porządne buty trekkingowe. Umożliwiają one bowiem zarówno przemierzanie wyznaczonych szlaków, jak i podchodzenie pod szczyty czy wielogodzinne snucie się po nizinach. Jednocześnie optymalnie zabezpieczają stopy przed różnego rodzaju urazami. Wyjątkowo komfortowe modele posiada w swoim asortymencie specjalistyczny sklep online: https://sklepsalewa.pl/pol_m_Meskie_Obuwie-532.html.

Zwracajmy uwagę na porę roku i teren

Wybór konkretnego obuwia trekkingowego jest uzależniony przede wszystkim od daty planowanej wyprawy. Jeśli zamierzamy wędrować po górach w okresie zimowym, wówczas musimy postawić na wysoki model z grubą podeszwą antypoślizgową, ocieplony od wewnątrz przyjemnym futerkiem. Z kolei latem znacznie lepiej sprawdzą się konstrukcje lekkie oraz przewiewne – koniecznie z siateczkowymi wstawkami, a także licznymi dziurkowaniami. Oczywiście istnieją też pewne uniwersalne cechy, które powinny posiadać wszystkie buty z omawianej kategorii.

Pierwszą z nich jest porządny materiał w postaci naturalnej skóry bądź nubuku. Wynika to z faktu, że stanowi znakomitą barierę przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia i przemoczenia stóp zostaje ograniczone do minimum. Pożądanym dodatkiem jest z pewnością membrana, czyli wewnętrzna powłoka o porowatej strukturze, która ma za zadanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz i nie dopuszczać jej do środka.

Dobre buty trekkingowe charakteryzują się ponadto:

– stosunkowo długą cholewką stabilizującą kostkę

– wyprofilowaną podeszwą

– brakiem szwów

– blokadami chroniącymi sznurówki przed przemieszczaniem się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odzież a tusza – jakie ubrania wybrać będąc bardzo szczupłym?
Odzież a tusza – jakie ubrania wybrać będąc bardzo szczupłym?
Kiedy jesteś bardzo chudy, może być trudno znaleźć ubrania, które pasują prawidłowo. Możesz mieć problem ze znalezieniem spodni, które pasują […]
Ostatnie wpisy