Jaki rodzaj kamieni nada naszemu ogrodowi stylu?

Jaki rodzaj kamieni nada naszemu ogrodowi stylu?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy tak wielu różnych rodzajach kamienia do wyboru, może być trudno zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twojego projektu. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że istnieją cztery główne rodzaje kamienia: granit, piaskowiec, wapień i łupek. Występują one w różnych kolorach i fakturach i są wykorzystywane do różnych zastosowań.

Granit

Granit jest najpopularniejszym wyborem dla projektów zewnętrznych, ponieważ nie blaknie i nie niszczy się z upływem czasu. Jest również stosunkowo łatwy do czyszczenia i konserwacji, ponieważ jego powierzchnia nie wchłania łatwo wody. Granit występuje w szerokiej gamie kolorów, takich jak czerwony, różowy, szary i czarny, ale najbardziej popularne są białe, beżowe lub szarawe odcienie.

Piaskowiec

Piaskowiec to kolejny popularny rodzaj kamienia, który ma atrakcyjny wygląd i gładką powierzchnię. Jest łatwy do czyszczenia i utrzymania, ale jest bardziej porowaty niż granit, więc łatwiej wchłania wodę, co może prowadzić do przebarwień w czasie, jeśli nie jest regularnie czyszczony miękką szmatką lub gąbką. Piaskowiec występuje w różnych kolorach, w tym w odcieniach szarości, ale najczęściej spotykane są odcienie czerwieni, różu i opalenizny.

Wapień

Wapień jest bardziej miękki niż granit, więc łatwiej się plami, co oznacza, że wymaga więcej konserwacji. Jest to kamień porowaty, więc szybko wchłania wodę i może łatwo się plamić, jeśli nie jest regularnie czyszczony. Wapień występuje w wielu różnych kolorach, w tym w odcieniach szarości i bieli. Jednak najczęstszym kolorem jest beżowy lub biały z brązowymi lub czarnymi plamami.

W celu zakupu ozdób jakimi są kamienie ogrodowe Katowice wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują sporo sklepów z dobrej jakości kamieniami do ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czapki na wiosnę – z jakiego materiału
Czapki na wiosnę – z jakiego materiału
Wiosenne stylizacje mogą okazać się bardzo często nieprzystosowanymi do warunków i stanu pogody panujących na zewnątrz. Zwłaszcza początek wiosny kosztować […]
Ostatnie wpisy