Co warto uwzględnić aranżując ogród pod własne dzieci?

Co warto uwzględnić aranżując ogród pod własne dzieci?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o dzieci i ogrody, istnieją dwa sposoby patrzenia na to. Jednym z nich jest to, że są one świetnym sposobem na to, aby dzieci wyszły na zewnątrz i dobrze się bawiły, jednocześnie ucząc je o przyrodzie, a drugim to, że są to miejsca, w których rodzice muszą się martwić o bezpieczeństwo i ochronę.

Jak urządzić ogród bezpieczny dla naszych dzieci?

Obie perspektywy są ważne. Ale jeśli chcesz skorzystać z korzyści, nie martwiąc się o potencjalne niebezpieczeństwa, musisz zaplanować z wyprzedzeniem i upewnić się, że twój ogród jest bezpieczny dla wszystkich zaangażowanych. Oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że przestrzeń zewnętrzna Twojej rodziny jest miejscem, w którym wszyscy mogą się dobrze bawić:

– Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli się bawić, nie będąc zbyt blisko siebie lub w pobliżu niebezpiecznych obiektów, takich jak baseny czy fontanny. Zawsze warto zagospodarować przestrzeń, dodatkowymi atrakcjami jak huśtawki czy liny wspinaczkowe, które będą dostosowane tak, aby zapewnić im wystarczający poziom bezpieczeństwa.

– Zapewnij dużo cienia lub schronienia przed słońcem, aby nikt nie został przegrzany lub poparzony.

– Trzymaj trujące rośliny poza zasięgiem dzieci, które mogłyby je przypadkowo zjeść.

– Nie pozwalaj nikomu biegać z ostrymi kijami, kamieniami lub innymi potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami w rękach – nawet jeśli nie sądzi, że mógłby nimi skrzywdzić kogoś innego!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak namioty mogą się przysłużyć przy organizacji wydarzeń na zewnątrz?
Jak namioty mogą się przysłużyć przy organizacji wydarzeń na zewnątrz?
Jeszcze kilkanaście lat temu, namioty kojarzyły się wyłącznie z obozami harcerskimi i poligonami wojskowymi, lub z letnim biwakowaniem pod gołym […]
Ostatnie wpisy