Duże okno, duży problem?

Duże okno, duży problem?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domy budowane dzisiaj przeważnie posiadają wielkie okna. Architekci projektują je z myślą o tym, by do mieszkania wpadało jak najwięcej światła. Przydaje się to zwłaszcza w dni zimowe, kiedy to liczba godzin słonecznych jest mocno ograniczona. Nie warto myśleć o dużym oknie jak o problemie, a raczej docenić jego walory. Wspaniały widok na okolicę i możliwość rozkoszowania się kawą w leniwe popołudnia to tylko niektóre z nich. Okno rozjaśnia nasze pomieszczenia i sprawia, że wszystko wewnątrz wygląda radośniej. Pod wpływem światła kolor ścian naturalnie zmienia kolor na bardziej żywy.

Jeżeli wydaje nam się, że w mieszkaniu nadal brakuje nieco radości, umieśćmy w ich pobliżu kolorowe donice z kwiatami. Dodatkowo ozdóbmy okno firanami, lub zasłonami np. takimi jak te http://jasimalgosia.eu/oferta/firany/kolekcja-premium, które wypełnią puste przestrzenie wokół niego. To właśnie dostojne zasłony nadadzą stylu naszym wnętrzom. Będą doskonale pasowały do eleganckiego salonu. Jeśli chodzi o eleganckie firany Szczecin ma wiele sklepów mających je w ofercie. Nadają lekkości i sprawiają, że w domu jest jaśniej.

Izolacja przed gorącem

O ile duże okno dobrze sprawdzi się zimą, kiedy wpadające promienie słońca naturalnie ogrzeją nasz salon, w gorące dni może to stanowić pewien problem. Wtedy to temperatura w środku może stać się mało przyjemna, zwłaszcza, gdy brak klimatyzacji. Opłaca się zainwestować w rolety zewnętrzne, które skutecznie uniemożliwią promieniom słonecznym dostęp do naszego pokoju. Dobrym wyborem mogą być też żaluzje drewniane, również izolujące ciepło z zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomoc prawna dla przedsiębiorców – w jakich kwestiach mogą ją uzyskać
Pomoc prawna dla przedsiębiorców – w jakich kwestiach mogą ją uzyskać
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z wielu zawiłości prawniczych. Przepisy i ustawy są na tyle skomplikowane, że ich treść […]
Ostatnie wpisy