Co powinieneś wiedzieć przed zakupem jeża domowego?

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem jeża domowego?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że dzieci, które posiadają w domu jakieś zwierzę uczą się empatii i odpowiedzialności. W codziennym życiu ze zwierzakiem dzieci stają się aktywnymi współwłaścicielami i pomagają w dbaniu o podopiecznego. Zazwyczaj mamy w domu kota, psa, rybki. A co zrobić gdy dziecko jest uczulone lub boi się kota i psa a rybki go nie interesują? Może Wam wpaść do głowy pomysł by kupić sobie jeża.

Czy to zwierzę na pewno dla nas?

Zanim zdecydujecie się na zakupienie jeża powinniście wiedzieć, że jest to zwierzę nocne. Nie będzie one aktywne w dzień przez co może być mało atrakcyjne dla dzieci. Dodatkowo jeże to samotnicy, nie za bardzo lubią towarzystwo. Nie wszystkie jeże pozwolą się pogłaskać i przytulać. To również może powodować niezadowolenie u dzieci.

Koszty utrzymania jeża nie są duże. Oczywiście na początku trzeba będzie zakupić terrarium. Ono i jego wyposażenie będzie najdroższym wydatkiem. Sprawdź przykładową ofertę: “terrarium cena”. Jednak ważne jest by zwierzątko miało dobre warunki, bo tylko w dobrze przygotowanym terrarium będzie on ruchliwy i będzie możliwość obserwacji jeżyka w kołowrotku lub jak zjada robaki na kolację.

Ze swojej strony doradzam by jeża zakupić z wcześniej sprawdzonej hodowli. Każda dobra hodowla ma swoją stronę internetową. Zanim zakupicie jeża to zapytajcie hodowcę czym był karmiony, jacy byli jego rodzice i czy jest oswojony z człowiekiem. W chwili zakupu jeż nie powinien mieć więcej niż 8 tygodni.

Wybór jeża na zwierzątko domowe nie jest łatwą sprawą. Trzeba dobrze przemyśleć wszystkie aspekty tej decyzji. Mam nadzieję, że informację, które macie w powyższym tekście ułatwią Wam zadanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kompleksowo stworzyć swoją wymarzoną sypialnię?
Jak kompleksowo stworzyć swoją wymarzoną sypialnię?
Podczas projektowania i dekorowania domu, sypialnia nie jest w czołówce listy naszych priorytetów i zdaje się być miejscem, o które […]
Ostatnie wpisy