Jak się przygotować do pierwszego polowania?

Jak się przygotować do pierwszego polowania?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompletowanie odzieży

Wielu doświadczonych myśliwych doskonale pamięta swoje pierwsze polowanie. Żeby uzyskać pozytywne wspomnienia i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas pierwszej wyprawy warto się do niej odpowiednio przygotować. Podstawowym zadaniem osoby początkującej jest skompletowanie niezbędnej odzieży. Chodzi tu przede wszystkim o spodnie oraz kurtkę myśliwską. Zarówno spodnie, jak i kurtka powinny być wykonane z wygodnych i odpornych na uszkodzenia materiałów, które będą skutecznie izolować od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Istotne znaczenie mają również maskujące kolory. Dla osób, które nie wiedzą, na jakie wyroby się zdecydować, dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzona i ceniona odzież myśliwska Graff. Przygotowując się na pierwsze polowanie, nie należy zapominać o butach. Dobrej jakości buty muszą zapewniać wygodę i skutecznie chronić przed zimnem oraz wilgocią.

Broń i inne akcesoria myśliwskie

Najważniejszym atrybutem każdego myśliwego jest broń. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie zakup uniwersalnej broni kombinowanej, która pozwala na oddawanie strzałów zarówno śrutem, jak i kulami. Większość myśliwych dopiero po zdobyciu pewnego doświadczenia zaczyna rozglądać się za specjalistycznymi sztucerami dopasowanymi do ich preferencji. Wybierając się na pierwsze polowanie, warto zabrać ze sobą również tradycyjne wyposażenie turystyczne. Zaliczyć do niego należy przede wszystkim ostry nóż lub scyzoryk, wydajną latarkę, a także zapalniczkę. W związku z tym, że tropienie zwierzyny może zając nawet kilka godzin, warto zabrać ze sobą rozkładane stołki turystyczne, na których można usiąść i odpocząć. Do akcesoriów, które powinny znaleźć się w plecaku początkującego myśliwego, zaliczyć należy także termos z ciepłą herbatą lub kawą. Rozgrzewający napój poprawia nastrój i dodaje energii, zwłaszcza podczas wypraw w chłodne i dżdżyste dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe – dlaczego warto w nie inwestować?
Gadżety reklamowe – dlaczego warto w nie inwestować?
Gadżety reklamowe to pewny sposób na przyciągnięcie klientów. Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić uwagę ludzi odwiedzających Twoją witrynę, czy […]
Ostatnie wpisy