Zawór wodny – Jakie są rodzaje?

Zawór wodny – Jakie są rodzaje?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory wodne służą do sterowania przepływem wody do domu. Zazwyczaj znajdują się one w piwnicach i garażach, ale mogą być również zainstalowane w innych miejscach. Zawory wodne są przymocowane do rur, które dostarczają wodę do domu i zapewniają środki do włączania lub wyłączania przepływu wody przez te rury.

Jak to działa?

Zawory wodne są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego i podłączone bezpośrednio do kranu lub rury wychodzącej z podgrzewacza wody. Zawór jest podłączony do małego otworu zwanego „kryzą” z boku zbiornika. Kiedy odkręcasz kran, woda przepływa przez ten otwór do rur, które przenoszą ją w całym domu. Na stronie http://burkert-polska.pl/Zawor-do-wody.html możesz kupić zawór.

Rodzaje

Najczęstszy typ mieszkalnego zaworu wodnego jest nazywany zaworem kątowym, ponieważ ma kątową rurę wylotową połączoną bezpośrednio z trzpieniem (część, która kontroluje otwieranie i zamykanie). Ten rodzaj zaworu jest łatwy w instalacji, ponieważ wymaga tylko dwóch otworów wywierconych w ścianie.

Zawory bramowe są bardzo powszechne w domach, ponieważ mają tendencję do być mniej kosztowne niż zawory kulowe i łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ nie wymagają one żadnych specjalnych narzędzi, jak zawory kulowe zrobić. Bramki są w różnych rozmiarach, w zależności od tego, ile ciśnienia muszą obsługiwać. Im większa liczba na jego ratingu, tym większe ciśnienie może obsługiwać przed złamaniem otwarcie na przypadek lub wyciek w normalnych warunkach użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawdzić, gdy auto nie chce odpalić?
Co sprawdzić, gdy auto nie chce odpalić?
Diagnozowanie wszelkich usterek powodujących kłopoty z uruchomieniem silnika przeważnie nie jest proste. Wynika to z faktu, że do takiej awarii […]
Ostatnie wpisy